fot. PAP/EPA

Rajd Dakar. Udana inauguracja Jakuba Przygońskiego

Jakub Przygoński od trzeciego miejsca rozpoczął przygodę z tegorocznym Rajdem Dakar. Na pierwszym odcinku najszybszy był Katarczyk Nasser Al-Attiyah.


W legendarnym wyścigu Jakub Przygoński startuje w zespole z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem. To jego dziesiąty występ w Rajdzie Dakar i zarazem czwarty za kierownicą samochodu. Z roku na rok Polak radzi sobie coraz lepiej. Dwa lata temu był siódmy, przed rokiem poprawił się o dwie pozycje. Teraz ma się liczyć w walce o podium.

Szumne zapowiedzi wcale nie okazały się przedwczesne. Na pierwszym odcinku z Limy do Pisco (331 kilometrów) Przygoński zajął trzeci miejsce. Był o 2 minuty wolniejszy od jednego z faworytów rywalizacji Katarczyka Nassera Al-Attiyaha. Z ubiegłorocznym triumfatorem imprezy Carlosem Sainzem przegrał ledwie o sekundę. Obaj ścigają się w samochodach Mini.

W zmaganiach motocyklistów 26. był Adam Tomiczek, a zaraz za nim linię mety przeciął 27. Maciej Giemza. Wśród quadów 10. lokatę zajął Kamil Wiśniewski.

Pierwszy odcinek był najkrótszym w tegorocznym Dakarze.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl