Dakar 2014: Sonik liderem, Hołowczyc drugi na etapie!

Świetnie spisali się polscy kierowcy na 3. etapie Rajdu Dakar. Rafał Sonik prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugim czasem dnia popisał się Krzysztof Hołowczyc, a do pierwszej dziesiątki wskoczył motocyklista Jakub Przygoński.

Błędy nawigacyjne, zepsuty metromierz i pompa paliwowa – te problemy nie przeszkodziły kapitanowi Poland National Team w zwycięstwie etapowym i objęciu prowadzenia w rajdzie. Sonik ma ponad 6 minut przewagi nad Chilijczykiem Ignacio Casalem i ponad 7 nad trzecim Sebastianem Husseinim. Z Dakaru wycofał się ubiegłoroczny triumfator, Argentyńczyk Marcos Patronelli.

W rewelacyjnym tempie do San Juan dojechał Krzysztof Hołowczyc. Polak miał drugi czas i do zwycięzcy Naniego Romy stracił zaledwie minutę. Tempa nie zwalnia uczeń Hołka, Martin Kaczmarski. 23 – latek na mecie zameldował się 12. Słabszy dzień zaliczyli weterani Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Zawodnicy Orlen Teamu ukończyli etap na 22. miejscu, trzy lokaty przed Adamem Małyszem i Rafałem Martonem. W łącznej klasyfikacji najwyżej z Polaków plasuje się Hołowczyc. Olsztynianin jest 8. Na 13. miejsce spadli Dąbrowski z Czachorem. Kaczmarski jest 16., a Małysz 20.
Wśród motocyklistów najlepiej radził sobie lider Joan Barreda Bort. 20 minut stracił do Hiszpana Jakub Przygoński, który po trzech dniach rajdu jest 9.

W gronie kierowców ciężarówek na drugim miejscu finiszował Gerard De Rooy, jadący z mechanikiem Darkiem Rodewaldem. Holender utrzymał prowadzenie w Dakarze. Na 47. pozycji znajduje się w całości polska załoga w składzie Grzegorz Baran, Paweł Grot i Robert Jachacy.

Dziś na kierowców czeka prawdziwie maratoński odcinek specjalny. Motocykliści i quadowcy pokonają 352, a samochody i ciężarówki aż 657 kilometrów.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl