Ekstraklasa. Arka znów deklasuje, tym razem lepsza od Ruchu

Arka Gdynia pewnie pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 3:0 w inauguracyjnym meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla beniaminka zdobyli Dariusz Zjawiński, Miroslav Bożok oraz Rafał Siemaszko. Przy każdym golu asystę zaliczył Mateusz Szwoch.

W poprzedniej kolejce Arka pokonała 3:0 na własnym stadionie Wisłę Kraków i swoją formę chciała przenieść na spotkanie z Ruchem. Chorzowianie mieli dzisiaj nadzieję na wymazanie z pamięci wysokiej porażki z Jagiellonią Białystok (1:4).

Przez pierwsze dwadzieścia minut w poczynaniach obu drużyn brakowało jakości. Żadna z ekip nie potrafiła zagrozić Marcus da Silva Micha³ Kojrywalom, a kibice nie oglądali zapierającego dech w piersiach widowiska. W 23. minucie sprzed pola karnego przymierzył Dariusz Zjawiński. Snajper Arki uderzył w kierunku dalszego słupka, nie dając Wojciechowi Skabie szans na skuteczną interwencję. Kolejne fragmenty to ponownie niezbyt konstruktywne akcje. Dopiero w 40. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, groźnie, jednak niecelnie główkował Zjawiński. W końcówce zza szesnastki Skabę próbował jeszcze zaskoczyć Yannick Kakoko, ale golkiper „Niebieskich” zdołał sparować futbolówkę na korner.

Dziesięć minut po przerwie piłkę do siatki skierował Mariusz Stępiński, jednak napastnik Ruchu faulował i arbiter gola nie uznał. Doskonałą okazję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Patryka Lipskiego miał Piotr Ćwielong, ale skrzydłowy przyjezdnych nie strzelił nawet w światło bramki z zaledwie czterech metrów.

Podopieczni Waldemara Fornalika stworzyli sobie więcej okazji, jednak to gospodarze trafiali do bramki. Mateusz Szwoch Mateusz Szwoch Marcus da Silva Antoni £ukasiewicz Piotr Æwielongdograł do Miroslava Bożoka, który wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam pokonał Skabę. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Siemaszko, Napastnik gospodarzy, będąc „oko w oko” w golkiperem rywali, ustalił wynik meczu. Trzecią asystę dzisiejszego wieczoru zaliczył Mateusz Szwoch. W końcówce w słupek trafił jeszcze Mariusz Stępiński, ale to wszystko, na co było stać chorzowian.

Arka tym samym drugi raz z rzędu wygrała 3:0 i awansowała na trzecią pozycję w ligowej tabeli. Ruch natomiast plasuje się na dziesiątym miejscu. W następnej kolejce gdynianie zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok (5 sierpnia), a Niebiescy podejmą Wisłę Płock (8 sierpnia).