Ekstraklasa. Radomiak zapewnił sobie utrzymanie, Warta przegrywa kolejny mecz z rzędu

Warta Poznań przegrała na własnym stadionie z Radomiakiem Radom (1:2) w ramach meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla podopiecznych Dawida Szulczka jest to już trzecia porażka z rzędu. Z kolei wywalczone trzy punkty zapewniły gościom utrzymanie.

Gospodarze na poniedziałkową rywalizację wyszli w dość ofensywnym składzie. Trener zdecydował się na wystawienie m.in. Adama Zrelaka, Stefana Savicia, Kajetana Szmyta i Enisa Destana. Ostatni z nich w 11. minucie mógł „główką” wpisać się na listę strzelców, ale Gabriel Kobylak zdołał odbić piłkę. Niedługo potem radomianie wyprowadzili kontratak. Dwukrotnie przerzucali futbolówkę wzdłuż pola karnego. W końcu Luis Machado zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Zaskoczył tym rywali, dzięki czemu przyjezdni objęli prowadzenie. W 28. minucie było już 2:0. Ogromny błąd popełnił Adrian Lis. Golkiper próbował przeciąć podanie rywali, ale minął się z piłką. Dzięki temu Lisandro Semedo bez problemów podwyższył wynik. Jeszcze przed przerwą poznaniacy mogli zdobyć kontaktowego gola, ale Zrelek trwał w słupek.

Po zmianie stron Warta dopięła swego. Stefan Savić otrzymał wrzutkę z prawej strony. Opanował futbolówkę, minął rywala i z okolic szesnastego metra pokonał Kobylaka. Z czasem jakość gry po obu stronach zmalała. Działo się niewiele, co sprawiło, że Radomiak uzyskał w Poznaniu komplet punktów. To oznacza, że podopieczni Mariusz Lewandowskiego zapewnili sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Z kolei gospodarze kontynuują niechlubną passę, gdyż przegrali już trzeci mecz z rzędu.