Guilherme: Nie boimy się Sportingu

Mamy świadomość tego, że drużyny w Lidze Mistrzów prezentują wysoki poziom, dlatego cały czas musimy być skoncentrowani – podkreślił na konferencji prasowej przed meczem ze Sportingiem Lizbona pomocnik Legii Warszawa Guilherme. Brazylijczyk zaznaczył, że Wojskowi nie boją się swoich jutrzejszych rywali.


Legia w poprzednim spotkaniu z Borussią Dortmund straciła aż trzy gole w cztery minuty, dlatego Guilherme zaapelował o utrzymanie wysokiego poziomu koncentracji.

– Mamy świadomość tego, że drużyny w Lidze Mistrzów prezentują wysoki poziom. W chwilę można stracić trzy bramki, dlatego musimy być cały czas skoncentrowani – powiedział Brazylijczyk.

Zapytany o Gelsona Martinsa, którego pochwalił w jednym z wywiadów, „Gui” potwierdził, że Portugalczyk dysponuje wysokimi umiejętnościami. Jednocześnie wskazał także na kolektyw, jaki tworzą zawodnicy Lwów.

– Gelson Martins niewątpliwie jest dobrym zawodnikiem, ale nie możemy skupiać się tylko na nim. Sporting ma wielu świetnych piłkarzy, którzy często są reprezentantami swoich krajów, więc musimy przeciwstawić się całej drużynie – zaznaczył.

Jak powiedział, Legia podchodzi do jutrzejszej rywalizacji bez strachu, ale z należytym szacunkiem do rywali.

– Ani ja, ani drużyna Legii nie boimy się innych piłkarzy. Szanujemy ich, ale się nie boimy. Nasz zespół też ma w swoich szeregach dobrych zawodników, więc mamy szanse na zwycięstwo – podkreślił.

Guilherme liczy na to, że Wojskowi będą w stanie zapewnić sobie w jutrzejszym meczu wygraną i udział w fazie pucharowej Ligi Europy.

– Może się wydarzyć wszystko. Może paść dużo bramek, ale ja chciałbym, żebyśmy strzelili chociaż jedną, która dałaby nam awans do Ligi Europy – podsumował.

Sport.RIRM

drukuj