Ekstraklasa. Jaga nareszcie zwycięska, słaby mecz w Białymstoku

Jagiellonia Białystok przełamała niechlubną serię sześciu ligowych spotkań bez zwycięstwa i w pojedynku 16. kolejki Ekstraklasy pokonała przed własną publicznością Koronę Kielce 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 7. minucie Fiodor Cernych.

Ostatnie wyniki złocisto-krwistych pokazywały, że klub na dobre zażegnał wcześniejszy kryzys. Trzy wygrane w ostatnich czterech starciach, w tym pokonanie lidera rozgrywek – Piasta Gliwice (1:0), mogły robić wrażenie. O ile Korona miała powody do radości, tych jak na lekarstwo brakowało wśród podopiecznych Michała Probierza. Po raz ostatni zawodnicy z Białegostoku schodzili z boiska zwycięzcy 20 września, gdy poradzili sobie z mistrzem kraju – Lechem Poznań 1:0.

Igors Tarasovs Zbigniew Ma³kowskiOd początku aktywniejsi w ofensywie byli goście, jednak to oni jako pierwsi stracili gola. W 7. minucie po podaniu Konstantina Vassiljeva piłka trafiła do Fiodora Cernycha. Ten wdał się w drybling z rywalami, a jego lekkie uderzenie było na tyle skuteczne, że nie poradził sobie z nim nawet stojący na linii bramkowej obrońca. Do końca pierwszej połowy trudno było zachwycić się grą obu drużyn. Dobrych okazji brakowało, a sami piłkarze mieli spore kłopoty z precyzją.

Karol Mackiewicz Vladislavs GabovsKorona, za sprawą doskonale broniących się gospodarzy, miała niewiele do powiedzenia w ofensywie. Pierwsza sytuacja, która mogła przynieść przyjezdnym bramkę, miała miejsce w 71. minucie. Z rzutu wolnego uderzał Łukasz Sierpina, futbolówka przeszła pod murem i minęła słupek Bartłomieja Drągowskiego. Kolejną okazję goście wypracowali w doliczonym czasie gry, jednak i wtedy – po strzale głową Przemysława Trytko – dobrze zachował się golkiper Jagi.

Po serii słabych występów podopieczni Michała Probierza, którzy powiększyli swoją przewagę nad strefą spadkową Ekstraklasy, nareszcie mogli wznieść ręce w geście triumfu. Kolejny mecz rozegrają na wyjeździe z Termaliką. W górnej części tabeli nadal plasuje się Korona Kielce. Scyzoryki zmierzą się w najbliższy piątek z Zagłębiem Lubin.