Bundesliga. Lewandowski bohaterem Bayernu, dwa gole Polaka!

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. W meczu kończącym zmagania 19. kolejki Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium pokonali przed własną publicznością TSG 1899 Hoffenheim 2:0, a oba gole zdobył reprezentant Polski.

Snajper Bawarczyków od początku rundy rewanżowej imponuje formą na niemieckich boiskach. Tydzień temu zapewnił swojej drużynie komplet punktów w starciu z Hamburgerem SV (2:1), dwukrotnie pokonując bramkarza rywala, dziś natomiast to jego trafienia przesądziły o kolejnym triumfie mistrzów Niemiec w rozgrywkach Bundesligi.

Bayern Munich vs 1899 HoffenheimPierwszego gola kapitan reprezentacji Polski strzelił w 32. minucie, kiedy to wykorzystał zagranie od Douglasa Costy i uderzeniem z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki rywali. Lewandowski ponownie na listę strzelców wpisał się w 64. minucie. Wówczas dopadł do podania od Philippa Lahma, po czym w sytuacji sam na sam popisał się skuteczną „podcinką” nad Oliverem Baumannem. Dla napastnika ekipy z Allianz Arena była to już dziewiętnasta bramka w bieżącym sezonie ligowym, a do prowadzącego w klasyfikacji najlepszych strzelców Pierre-Emericka Aubameyanga traci zaledwie jedno trafienie.

Zwycięstwo Bayernu mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale dogodne okazje zmarnowali Xabi Alonso oraz Arturo Vidal. Pierwszy przymierzył w poprzeczkę, drugi – w słupek. Gości w odpowiedzi stać było właściwie tylko na pojedyncze uderzenie w wykonaniu Andreja Kramaricia, z którym poradził sobie Manuel Neuer.

Bayern Munich vs 1899 HoffenheimDzięki wygranej podopieczni Pepa Guardioli zachowali bezpieczną, ośmiopunktową przewagę nad drugą w tabeli Borussią Dortmund. Ta pewnie pokonała w sobotę FC Ingolstadt 2:0. Pełne spotkanie w drużynie prowadzonej przez Thomasa Tuchela rozegrał Łukasz Piszczek, który w 71. minucie otrzymał żółtą kartę, a chwilę później zanotował asystę.

Ligowe podium zamyka wciąż rewelacyjnie spisująca się w obecnej kampanii Hertha BSC. Piłkarze ze stolicy Niemiec zremisowali wczoraj na wyjeździe z Werderem Brema 3:3, choć na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego prowadzili różnicą dwóch goli. Tuż za czołową „trójką” plasuje się Bayer Leverkusen. Aptekarze pewnie uporali się na własnym stadionie z Hannoverem, zwyciężając 3:0. Dla ekipy Artura Sobiecha (cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych) była to już piąta porażka z rzędu, co sprawia, że nadal pozostaje na dnie ligowej stawki.