Bundesliga. Grad bramek i zwycięstwo Borussii

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 3:2 w spotkaniu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. Do siatki trafiali PierreEmerick Aubameyang (dwa razy) i Shinji Kagawa. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Lars Stindl. Zadanie dortmundczykom z pewnością ułatwiła czerwona kartka dla Leonardo Bittencourta i gra w przewadze.

Gospodarze spotkania walczyli dzisiaj nie tylko o ligowe punkty, ale także o posadę trenera Tayfuna Korkuta. W mediach pojawiła się informacja, że jeśli Hannover przegra, szkoleniowiec może stracić pracę.

Początek spotkania upłynął pod znakiem niedokładności z obu stron. W 19. minucie na prowadzenie wyszli goście. Marco Reus zagrał w pole karne do Pierra-Emericka Aubameyanga. Gabończyk uderzeniem na długi słupek pewnie pokonał Rona-Roberta Zielera. Miejscowi odpowiedzieli w 31. minucie. Na bramkę BVB pognał Leonardo Bittencourt. Niemiec dograł dokładnie do Larsa Stindla, a ten płaskim strzałem pokonał Romana Weidenfellera.

Chwilę później zawodnicy Hannoveru popisali się znakomitą kontrą. Jimmy Briand, jak na tacy wyłożył futbolówkę Bittencourtowi, ale były gracz Borussii w świetnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Miejscowi po zdobytej bramce spisywali się o wiele lepiej od rywali, jednak nie przełożyło się to na klarowne sytuacje.

Druga połowa to fatalny splot wydarzeń dla drużyny gospodarzy. Najpierw piłkę z linii bramkowej po główce Joselu wybił Mats Hummels. Następnie drugą żółta kartkę i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bittencourt. Osłabienie rywali wykorzystali podopieczni Juergena Kloppa, którzy już dwie minuty później objęli prowadzenie. Jakub Błaszczykowski zagrał w tempo do Marco Reusa, a ten wyłożył piłkę Shinjemu Kagawie. Japończyk dopełnił tylko formalności, umieszczając futbolówkę w pustej bramce.

W 61. minucie japoński pomocnik wcielił się dla odmiany w asystenta. Kagawa dokładnie dośrodkował w szesnastkę do Aubameyanga, a ten celną główką nie dał żadnych szans Zielerowi. W ofensywie aktywny był Błaszczykowski. Polak posłał dokładne podanie do Reusa, ale Niemiec w sytuacji sam na sam z golkiperem Hannoveru trafił zaledwie w słupek. Niespodziewanie gola kontaktowego zdobyli jeszcze miejscowi. Perfekcyjnym strzałem w samo okienko popisał się Lars Stindl. Roman Weidenfeller mógł jedynie odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Zawodnicy Kloppa nie oddali prowadzenia do końca spotkania i przedłużyli swoją passę meczów bez porażki w Bundeslidze do siedmiu. Dortmundczycy plasują się aktualnie na 10. miejscu. Dla Hannoveru to już dziesiąte spotkanie bez zwycięstwa. Podopieczni Korkuta zajmują 14. lokatę w Bundeslidze.