Serie A. Sampdoria murem nie do przejścia, remis w Turynie

Juventus Turyn zremisował u siebie z Sampdorią Genua 1:1 w spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie A. Mistrzowie kraju po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty przed własną publicznością. Na gola Patrice’a Evry w drugiej połowie odpowiedział Manolo Gabbiadini.

O ile dobra dyspozycja Bianconerich nie jest niespodzianką, o tyle forma podopiecznych Sinisy Mihajlovicia jest sporym zaskoczeniem. Obie drużyny na krajowym podwórku przegrały w bieżących rozgrywkach tylko raz, toteż dzisiejszy mecz szumnie okrzyknięto hitem kolejki.

Już w 12. minucie prowadzenie swojemu zespołowi zapewnił sprowadzony z Manchesteru United Patrice Evra. Weteran francuskich i angielskich boisk wyskoczył do dośrodkowania z narożnika boiska i głową pokonał Sergio Romero. Asystę przy tym trafieniu zapisał na swoim koncie Claudio Marchisio. Juve wciąż przeważało, stwarzając sobie przy tym kolejne sytuacje do zdobycia gola. Dobrze między słupkami bramki gości spisywał się jednak golkiper wicemistrzów świata.

Po przerwie na murawie pojawił się Manolo Gabbiadini, który całkowicie zmienił obraz widowiska. W 51. minucie 23-latek uderzeniem zza pola karnego wyrównał wynik meczu. Chwilę przed końcem mógł zapewnić swojej drużynie wygraną, jednak fantastyczną interwencją Bianconerich uratował Gianluigi Buffon.

Juventus vs Sampdoria

Juventus przed tygodniem stracił punkty, remisując na wyjeździe z Fiorentiną. Potknięcia mistrzów wykorzystała AS Roma. Dzisiejszy triumf nad Genoą sprawił, że w tabeli Serie A rzymianie tracą już tylko jedno oczko do lidera.