Bundesliga: Dwa gole Lewandowskiego!

W zakończonym spotkaniu 20 kolejki Bundesligi, zawodnicy Borussi Dortmund rozgromili na wyjeździe Werder Brema aż 5:1. Robert Lewandowski po raz pierwszy od 30 listopada 2013 r. strzelił bramki w meczu ligowym.

Od pierwszych minut na boisko wybiegło trzech reprezentantów Polski. Wśród gospodarzy zadebiutował sprowadzony w zimowym okienku transferowym z Bordeaux, Ludovic Obraniak, natomiast w szeregach gości wystąpili Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 28 min, a jej autorem był polski napastnik, który po asyście Schmelzera popisał się celnym strzałem z prawej nogi w długi róg bramkarza Werderu. Gola na 2:0 strzelił Mchitarjan po wspaniałej asyście „Lewego”. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa meczu zaczęła się od mocnego uderzenia Borussi. W 47 min. dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał środkowy obrońca, Manuel Friedrich i było już 3:0. Akcje dortmundczyków nabierały co raz większego rozmachu i widać było, że zawodnicy Kloppa chcieli jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 55 min. na boisku w barwach Werderu pojawił się kolejny Polak, Martin Kobyliński. W 57 min. dogodną okazję do zdobycia bramki miał Łukasz Piszczek jednak po jego atomowym strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później Reus zagrał piętą do Mchitarjan, a ten strzelił fantastyczną bramkę wewnętrzną częścią stopy. W 85 min. dzieła zniszczenia dopełnił ponownie Lewandowski zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Ograł bramkarza w sytuacji sam na sam, a następnie założył obrońcy ‘siatę’ między nogami dzięki czemu mógł celebrować piąte trafienie swojego zespołu w tym dniu. Honorową bramkę dla Werderu zdobył Levent Aycicek.

Od zwycięstwa do zwycięstwa

Po raz kolejny zwycięstwo w ligowym spotkaniu odniósł Bayern Monachium. Tym razem pokonał na wyjeździe FC Nuernberg 2:0. Bramki w spotkaniu zdobyli Mario Mandżukić i Philipp Lahm. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Zawodnicy Guardioli kontrolowali przebieg gry, długo konstruowali swoje akcje i bez większego wysiłku wywiezili z terenu rywala komplet punktów.

Przewaga Bayernu nad drugim Bayerem Leverkusen wynosi 13 pkt. Borussia Dortmund z dorobkiem 39 pkt zajmuje 3 miejsce ze stratą 17 pkt do Bawarczyków.