W Brukseli trwa tzw. „Tydzień dla Życia”

W Parlamencie Europejskim odbywa się cykl międzynarodowych spotkań dotyczących tzw. „Tygodnia dla Życia”. Uczestnicy konferencji wysłuchali już referatów m.in. na temat problemu badań dotyczących wykorzystania ludzkich embrionalnych komórek macierzystych. Niestety wielu deputowanych Europarlamentu mylnie interpretuje zapis Karty Praw Podstawowych, mówiący o tym, że każdy ma prawo do życia.

Tzw. „Tydzień dla Życia” to bardzo ważne wydarzenie dla Parlamentu Europejskiego. Niestety zapisy unijnych dokumentów są często interpretowane w Europarlamencie w sposób niezgodny ze stanowiskiem Kościoła. Dlatego europosłowie powinni zapoznać się z opinią neutralnych ekspertów z różnych środowisk, tak aby kwestia ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci była respektowana podczas głosowań w tej instytucji. Bardzo często w Europarlamencie pojawia się pytanie: od kiedy właściwie zaczyna się życie ludzkie? Prowadzone są różnego rodzaju absurdalne dyskusje na ten temat.

Dr David Albert Jones, dyrektor ośrodka bioetyki w Oxfordzie przedstawił w Parlamencie Europejskim informacje, że embrion to pierwszy etap życia organizmu, zanim organizm ten narodzi się, i nie posiada on jeszcze swojego ostatecznego kształtu. Embrion ludzki zaczyna życie jako zapłodnione jajo, jako pojedyncza komórka, która potem dzieli się wewnętrznie, jest to pierwszy etap rozwoju życia ludzkiego i dlatego ma tak szczególne znaczenie – poinformował w Europarlamencie ekspert z Oxfordu.

Nie znam ani jednej osoby w tym Parlamencie, która nie chciałaby rozwoju badań, medycyny i terapii, które mogłyby wyleczyć tych wszystkich, którzy cierpią z powodu chorób, których nie jesteśmy w stanie zwalczyć – powiedział Konrad Szymański, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego.  
– Nadzieje, jakie wiążemy z komórkami macierzystymi mają tu kluczową wagę. Nie możemy jednak zamykać oczu na fakt, że niektóre scenariusze wykorzystania komórek macierzystych przynoszą ogromne koszty etyczne i tylko potencjalne sukcesy. Tak jest w przypadku badań z wykorzystaniem komórek macierzystych pochodzenia embrionalnego, wciąż nielegalnych w niektórych państwach członkowskich. Mamy więc formalne i moralne powody, by oponować przeciwko unijnemu finansowaniu takich badań w ramach programu „Horizon 2020”. Jednak nie chcemy tylko sprzeciwiać się tym badaniom. Mamy również pozytywne rozwiązania, alternatywy, które powinny być finansowane nawet bardziej hojnie. Alternatywne sposoby pozyskiwania komórek pluripotentnych są w naszym zasięgu. Nobel z medycyny za badania Shinya Yamanaki jest światowym potwierdzeniem tego faktu – podkreślił Konrad Szymański.

Podczas tzw. „Tygodnia dla Życia” do Brukseli przyjeżdżają osoby, które domagają się zniesienia wszelkich praw lub decyzji sądowych, które poprzez tzw. aborcję pozwalają na zabijanie niewinnych istnień.

Dawid Nahajowski, Bruksela

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl