fot. tv trwam

Komitet Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi ogłosił start w wyborach do PE

Ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz zagwarantowanie praw rodziny i małżeństwa – to najważniejsze postulaty komitetu Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi. Komitet został już zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej. 

Komitet będzie ubiegał się o mandaty w Parlamencie Europejskim. W jego skład wchodzą trzy podmioty – Prawica Rzeczypospolitej, Ruch Prawdziwa Europa oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Profesor Mirosław Piotrowski, lider Ruchu Prawdziwa Europa wskazał: ,,Chcemy, aby głos prawicy był w końcu słyszalny”. 

– Startujemy do Parlamentu Europejskiego, aby wzmocnić i poszerzyć polską prawicę. Nasza partia jest katolicka, chrześcijańska i chcemy, aby katolicy i chrześcijanie nie byli traktowani jako obywatele drugiej bądź trzeciej kategorii. Chcemy także działać na rzecz społeczeństwa polskiego, wzmacniać nasz głos i nie pozwolić, aby Unia Europejska nas ogrywała, podnosiła ceny prądu, bądź wpływała na nasze życie w niekorzystny sposób – wskazał prof. Mirosław Piotrowski.

Celem koalicji jest m. in. wypowiedzenie tzw. konwencji antyprzemocowej na rzecz wdrożenia Konwencji o Prawach Rodziny.

Będziemy chcieli realizować postulaty na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej – zaznaczył prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

– Chciałbym wyrazić satysfakcję, że to porozumienie, które tutaj reprezentujemy, stało się faktem. Jesteśmy przekonani, że katolicka opinia publiczna potrzebuje własnej, niezależnej reprezentacji – także w życiu publicznym – mówił dr Krzysztof Kawęcki.

Członkowie koalicji nie wykluczają, że to początek dłużej współpracy, która mogłaby zaistnieć także w kontekście jesiennych wyborów do parlamentu krajowego. O mandat europosła z list komitetu będą ubiegać się m. in. poseł Jan Klawitter, mec. Stefan Hambura, a także poseł I, III, IV i V kadencji Marian Piłka. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl