fot. pixabay.com

Głosowanie nad rozporządzeniem o odbudowie zasobów przyrodniczych w PE

W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś głosowanie nad rozporządzeniem o odbudowie zasobów przyrodniczych. To część Zielonego Ładu i jeden z kluczowych elementów unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030.

W Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie nad rozporządzeniem o odbudowie zasobów przyrodniczych. Przewiduje ono przywrócenie bioróżnorodności na co najmniej 20 proc. obszarów lądowych państw członkowskich i co najmniej 20 proc. obszarów morskich do 2030 r. oraz odbudowę „wszystkich zdegradowanych ekosystemów” do 2050 roku.

Rozporządzenie może mieć wpływ na ograniczenie dostępności gruntów dla sektora rolnego, leśnictwa i mieszkalnictwa. Europoseł Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości oceniła, że to kolejny dokument, który uderza w lasy i rolnictwo.

– Protestujemy, bo dzisiaj ma być głosowany dokument o odnowie natury, restauracji natury, który będzie nakazywał oddanie naturze części ziemi, części lasów po to, żeby one były niedostępne dla człowieka, jak również nakazywał nawodnienie określonego procentu osuszonych wcześniej bagien. Jak dodamy do tego trudności z ustaleniem Natury 2000, która też wyłącza część ziemi, widzimy, że to kolejne zagrożenie, kolejne uderzenie w rolnika, w lasy i we własność – podkreślała europoseł.

Blok głosowań w Parlamencie Europejskim rozpoczął się w południe.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl