fot. PAP

„Bezpieczna i uczciwa Polska”

„Bezpieczna i uczciwa Polska” to hasło wyborcze z jakim startuje w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego Solidarna Polska.

Zbigniew Ziobro, lider SP podkreśla, że chodzi o uczciwą bezpieczną Polskę zakorzenioną na wartościach chrześcijańskich.

– Tylko wtedy możemy mówić o Polsce, kiedy pamiętamy o naszych korzeniach, o wartościach. Jednocześnie tylko wtedy będziemy mogli gwarantować rozwój naszego kraju, aby stał się nowoczesny, aby tutaj młodzi ludzie szukali i znajdowali swoją przyszłość jeśli zagwarantujemy, że w naszym kraju będą uczciwe rządy, które zagwarantują bezpieczeństwo w wymiarze rodzinnym, osobistym, energetycznym, a więc bezpieczeństwo, które bardzo ściśle związane jest z tym jak polskie władze, jak polski rząd realizuje i broni naszych interesów we wspólnocie międzynarodowej w tym UE – mówił Zbigniew Ziobro.

Prezes SP zauważa, że UE jest miejscem gry o wielkie interesy, gdzie silniejsi wygrywają ze słabszymi. Polska często przegrywa. Jako przykład podaje likwidację polskich stoczni i cukrowni. Ponadto przypomina, że za pakiet klimatyczno-energetyczny przyjdzie nam zapłacić setki miliardów złotych. Dlatego jak tłumaczył musimy uczciwie pokazać zalety i wadu UE. A do urn wyborczych pójdziemy 25 maja. Wybierzemy 51 przedstawicieli.

RIRM

drukuj