Sondaż: W wyborach do PE 38,7 proc. badanych chce oddać głos na PiS

49 proc. uprawnionych chce wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego; 38,7 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, a 33 proc. na Koalicję Europejską – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Na pytanie: „Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w najbliższą niedzielę, to czy wziąłby/wzięłaby pan/pani w nich udział?” – „zdecydowanie tak” odpowiedziało 37,8 proc. respondentów, a 11,2 proc. „raczej tak”.

„Zdecydowanie nie” na to pytanie odpowiedziało 30,4 proc. badanych, a 19,2 proc., że raczej nie weźmie udziału w głosowaniu. 1,5 proc. nie miało zdania na ten temat.

Z badania wynika ponadto, że najwięcej, bo 38,7 proc. badanych chce swój głos oddać na Prawo i Sprawiedliwość, a 33 proc. na Koalicję Europejską. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Biedronia z wynikiem 8,2 procenta.

5,4 proc. ankietowanych deklarowało, że swój głos oddałoby na Kukiz’15. Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy mogłaby – według badania – liczyć na 4,3-proc. poparcie, Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej 3,2 proc. głosów, a Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – 0,2 procent.

Z badania wynika ponadto, że 7,1 proc. badanych nadal nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Sondaż dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” został realizowany na ogólnopolskiej próbie 1100 osób w dniach 26-27 kwietnia

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl