fot. pixabay.com

PE za uchyleniem immunitetu Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino

Parlament Europejski opowiedział się w dzisiejszym głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino. Politycy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Głosowanie nie było imienne. Europosłowie zagłosowali przez podniesienie ręki.

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się we wtorek za uchyleniem immunitetu obu europosłom.

W grudniu 2022 roku opinią publiczną w Unii Europejskiej wstrząsnął skandal łapówkarski w Parlamencie Europejskim. Kraje takie jak Katar i Maroko rzekomo próbowały wpłynąć na decyzje gospodarcze i polityczne Parlamentu Europejskiego za łapówki przekazywane osobom zajmującym ważne stanowiska w europarlamencie.

Były europoseł, Włoch Pier Antonio Panzeri, jedna z kluczowych postaci w sprawie korupcyjnej, zeznał, że przekazał Marcowi Tarabelli 120 tys. euro. Pier Antonio Panzeri w zamian za złagodzenie wyroku pomaga belgijskiemu wymiarowi sprawiedliwości w śledztwie.

Z kolei Andrea Cozzolino kojarzony jest z innym Włochem, Francesco Giorgim, który był jego asystentem. Partnerem Francesco Giorgiego jest osadzona w belgijskim areszcie była wiceszefowa PE, Greczynka Eva Kaili.

Wcześniej Marc Tarabella i Andrea Cozzolino zostali wykluczeni z europejskiej grupy Socjalistów i Demokratów (S&D). Obaj zaprzeczają swojemu udziałowi w aferze, ale już dali do zrozumienia, że nie będą sprzeciwiać się ewentualnemu uchyleniu ich immunitetu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl