fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] A. Kwapiński: Rozdamy 1000 paczek naszym rodakom zza wschodniej granicy

W tym roku w ramach akcji „Polacy Rodakom” rozdamy rekordową ilość paczek najbiedniejszym Polakom na Ukrainie i na Białorusi; w ubiegłym roku rozdaliśmy ich 746, a w tym roku 1000 – zaznaczył w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Artur Kwapiński, prezes Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłość”. Jak dodał, pomysłodawcą akcji „Polacy Rodakom” jest senator PiS Stanisław Gogacz.

Artur Kwapiński wskazał, co mieści się w paczce, która jest rozdawana naszym rodakom za wschodnią granicą.

Każdego roku konsultujemy z rodakami z Ukrainy czy Białorusi, czego najbardziej potrzebują. Jest to żywność z długim okresem przydatności, maskotki, książki z polską literaturą, opłatek, kartki, czy laurki od dzieci – powiedział prezes Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłość”.

Jak dodał, w tym roku dzięki hojności Polaków i sponsorów będzie rozdana rekordowa ilość paczek.

W ubiegłym roku mieliśmy 746 paczek. W tym roku będzie ich 1000. Paczki trafiają do najbardziej potrzebujących. Jesteśmy w stałym kontakcie z konsulatami, z księżmi polonijnymi za granicą i biskupami. To oni wybierają nam osoby, które najbardziej potrzebują pomocy. Jest ona niejako symboliczna. Wiadomo, że tym ludziom paczka szczególnie wielkiego szczęścia nie da, ale jest to też kontakt z nimi. Pierwsze paczki dotrą do naszych rodaków już 10 grudnia. W styczniu natomiast przez 5 dni podążamy w konwoju humanitarnym i spotykamy się z Polakami. Spotkania są nie tylko w ich domach, ale też parafiach. Tam wspólnie śpiewamy kolędy, rozmawiamy i obdarowujemy najbardziej potrzebujących – zaznaczył Artur Kwapiński.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Artura Kwapińskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj