fot. akcjecaritas.com

Wystartowała ,,Wakacyjna Akcja Caritas”

Ruszyła „Wakacyjna Akcja Caritas”. Dzięki niej kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich rodzin będzie mogło w tym roku skorzystać z letniego wypoczynku – poinformował rzecznik Caritas Polska, Paweł Kęska.

,,Wakacyjna Akcja Caritas” organizowana jest od ponad 20 lat. Biorą w niej udział wszystkie diecezjalne ośrodki Caritas w Polsce.

Na kolonie wyjeżdżają podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i parafialnych Caritas. W programie bierze udział także młodzież objęta programem „Skrzydła” oraz dzieci zgłoszone przez rodziców z ubogich rodzin – podkreśla Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

– Tych dzieci co roku wyjeżdża na kolonie około 20-30 tys. Przed rokiem było to ponad 30 tys. Mamy nadzieję, że w tym roku również będzie taka duża liczba. Aby dzieci mogły wyjechać – do tego celu wykorzystywane są wczasowe ośrodki Caritas w różnych miejscach Polski. Jest około 50 takich ośrodków. Dodatkowo wynajmowanych jest jeszcze około 100 ośrodków. Już po raz jedenasty przyjeżdżają do Polski dzieci polonijne w ramach zaproszenia przez Caritas Polska. W tym roku przyjedzie ich 189 –są to dzieci z Ukrainy, z Białorusi i z Litwy – mówi Paweł Kęska.

Tegoroczne wyjazdy dofinansowane są z funduszu Kancelarii Senatu RP. Więcej na temat akcji i możliwości jej wsparcia na stronie www.caritas.pl.

RIRM

drukuj