fot. PAP

Kaczyński: Zjednoczmy się. Potrzebna jest jedność i mocny rząd

Zjednoczmy się i maszerujmy do przodu, do zwycięstwa, potrzebny jest mocny rząd, potrzebna jest jedność i dyscyplina – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji środowisk prawicowych. 

Jak dodał, obecnie nie można pozwolić sobie na błędy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że odsunięcie od władzy platformy to potrzeba, która „dalece przekracza jakiekolwiek partykularne interesy”.

– Naszą narodową potrzebą, warunkiem narodowej polityki jest odsunięcie tej władzy. Rzeczywiście każdy dzień tej władzy bardzo drogo kosztuje nasz naród. Dlatego musimy iść w tym kierunku możliwie szybko, tak by już następne wybory przyniosły nam sukces, zmianę władzy w wielu miejscach naszego kraju, regionach, gminach, miastach – mówił prezes Jarosław Kaczyński.

Na konwencji nie pojawili się Zbigniew Ziobro lider Solidarnej Polski oraz Jarosław Gowin lider Polski Razem. Jednak wysłali list do jej uczestników. Zadeklarowali też, że dalej są gotowi do rozmów na temat jednoczenia się prawicy w Polsce.

– To musi być pokazanie realnych faktów, że porozumienie zostało zawarte i jest oparte na solidnych podstawach, które gwarantują jego trwałość. Czyż nie byłby radosny Donald Tusk, gdyby takie porozumienie nieuzgodnione, tylko obwieszczone światu, gdzieś tam po drodze się załamało? Myślę, że to byłby scenariusz, z powodu którego zacierałby ręce premier i zła ekipa rządowa. My chcemy trwałości, chcemy pewności zwycięstwa. Wybory są za rok i jestem przekonany, że w dużo krótszym czasie uda nam się porozumieć. Proszę tylko pamiętać, że do porozumienia – jak same słowo mówi, trzeba się wzajemnie spotkać, zrozumieć, porozmawiać – zabrakło jak sądzę czasu, a nie złej woli – Zbigniew Ziobro, lider SP.

W konwencji PiS wzięli udział poseł Arkadiusz Mularczyk i Jacek Kurski z SP, były poseł PO Andrzej Smirnow i szef NSZZ „S” Piotr Duda. Związkowiec powiedział, że sytuacja w naszym kraju już dawno dojrzała do tego, żeby te dyktaturę rządzących odsunąć od władzy.

– Sprawy tak bardzo ważne, sprawy społeczne, gospodarcze w naszym kraju, niestety nie posuwają się do przodu. Młodzi ludzie, którzy muszą wyjeżdżać na emigrację, umowy śmieciowe, które są już słynne i oczywiście wiek emerytalny. W tym przypadku to właśnie niemiecki Bundestag pokazał, że można obniżyć wiek emerytalny, połączyć go z latami pracy, a także wprowadzić godziwą płacę minimalną w Niemczech. To jest przyszłość w naszym kraju. Ale aby ta przyszłość stała się realna, musimy zmienić władzę, tą obecną władzę – zwrócił uwagę Piotr Duda.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj