Serie A. Roma wygrywa i goni Juventus

Piłkarze AS Romy wykorzystali remis Juventusu Turyn i zbliżyli się do lidera ligi włoskiej na jeden punkt. Rzymianie wygrali na wyjeździe z trzecią w tabeli Genoą 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Radja Nainggolan.

Wicemistrzowie Włoch w ostatnich czterech ligowych potyczkach zdobyli aż dziesięć punktów i jako jedyni utrzymywali dystans do prowadzącego w rozgrywkach Juventusu. Nieco gorzej Giallorossim powiodło się w Lidze Mistrzów, gdzie przegrali mecz o wyjście z grupy z Manchesterem City i na wiosnę zagrają tylko w Lidze Europejskiej. Genoa w czterech ostatnich ligowych konfrontacjach ani razu nie zanotowała goryczy porażki. To zwiastowało zacięte widowisko.

Genoa vs RomaW pierwszej połowie żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźniej przewagi. W 29. minucie przed wyborną okazją do objęcia prowadzenia stanęli goście. W polu karnym Radję Nainggolana faulował bramkarz Mattia Perin. Sędzia usunął golkipera miejscowych z boiska i podyktował jedenastkę dla zespołu z Wiecznego Miasta. Do piłki podszedł Adem Ljajić, ale przegrał pojedynek z rezerwowym Eugenio Lamanną. Grająca w przewadze Roma zdołała jednak zdobyć gola jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu Maicona nie do obrony uderzył Nainggolan.

Genoa vs RomaW drugiej odsłonie wicemistrzowie Włoch nie wykorzystali wielu szans na zdobycie kolejnych trafień. Swoje okazje marnowali m.in. Miralem Pjanić, Gervinho, czy Juan Manuel Iturbe. To mogło zemścić się na Giallorossich w doliczonym czasie gry. Futbolówkę do siatki Romy skierował wówczas Tomas Rincon. Arbiter w kontrowersyjnych okolicznościach nie uznał gola, orzekając spalonego.

Rzymianie w tabeli włoskiej Serie A tracą już tylko jeden punkt do Juventusu Turyn. Genoa po dzisiejszej porażce spadła na 5. miejsce i legitymuje się dorobkiem 26 oczek.