Premier League. United lepszy od Liverpoolu; Arsenal traci punkty

Manchester United pokonał na wyjeździe Liverpool 1:0 po golu Wayne’a Rooney’a w hicie 22. kolejki Premier League. Punkty stracił Arsenal, który bezbramkowo zremisował ze Stoke City. Kanonierzy zachowali jednak pozycję lidera i wyprzedzają Leicester City dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Liverpool FC Manchester United 0:1 (0:0)
Wayne Rooney 78’

Już w 10. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Adam Lallana. Anglika powstrzymał jednak David de Gea, który interweniował na piętnastym metrze od własnej bramki. Dwadzieścia minut później przed szansą stanął Jordan Henderson. Kapitan The Reds otrzymał piłkę z prawej strony, a ta po jego strzale minimalnie minęła słupek. Pierwsza część gry nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji podbramkowych i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Liverpool vs Manchester UnitedLiverpool vs Manchester United

Po zmianie stron bliski szczęścia był Emre Can. Niemiec przymierzył z dwudziestu metrów, ale fantastyczną paradą popisał się de Gea, który chwilę później zatrzymał także dobitkę Roberto Firmino. Manchester pierwszy celny strzał oddał dopiero w 78. minucie. Po dośrodkowaniu Juana Maty w poprzeczkę trafił Marouane Fellaini, a dobitka Wayne’a Rooney’a była na tyle skuteczna, że futbolówka ugrzęzła w siatce rywali. Piłkarze Jurgena Kloppa nie zdołali odrobić strat i musieli pogodzić się z porażką.

Podopieczni Louisa van Gaala przesunęli się na 5. pozycję w tabeli, natomiast Liverpool pozostał na 9. miejscu.

Stoke City Arsenal Londyn 0:0

Od pierwszych minut lepiej prezentowali się goście, ale ich ataki kończyły się jeszcze przed polem karnym Garncarzy. W 21. minucie „oko w oko” z Jackiem Butlandem stanął Olivier Giroud. Golkiper Stoke przytomnie skrócił kąt i ciałem obronił uderzenie Francuza. Kilka minut później szczęścia szukał Alex Oxlade-Chamberlain, jednak z nim również skutecznie poradził sobie Butland.

Stoke City v ArsenalStoke City v Arsenal

Petr Cech swoim bramkarskim kunsztem musiał się wykazać dopiero w drugiej połowie. Z siedemnastu metrów mocno strzelił Jeselu, a czeski bramkarz popisał się wyśmienitą interwencją. Chwilę później po uderzeniu tego samego zawodnika Cech z trudem sparował futbolówkę na korner. W końcówce Joselu po raz kolejny był bliski zdobycia gola, ale golkiper Arsenalu nie dał się pokonać i obronił strzał piłkarza gospodarzy nogami.

Podział punktów sprawił, że zawodnicy Arsene’a Wengera nadal są na czele stawki w wyścigu po mistrzostwo Anglii. Stoke zajmuje obecnie 7. pozycję.