Liga Mistrzów. Atalanta znów zaaplikowała Valencii 4 gole i zameldowała się w ćwierćfinale

Atalanta Bergamo po raz pierwszy w historii awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego ponownie pokonali Valencię, tym razem wygrywając na boisku rywala 4:3. Wszystkie gole dla włoskiej ekipy zdobył Josip Ilicić.

Atalanta marsz po awans rozpoczęła już w 3. minucie spotkania, kiedy to Mouctar Diakhaby powalił we własnym polu karnym Josipa Ilicicia, a rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany. Valencia odpowiedziała w 21. minucie. Wówczas Kevin Gameiro skorzystał na nie do końca udanej próbie wślizgu Jose Palomino, przejął futbolówkę i bez problemów pokonał Marco Sportiello.

Losy dwumeczu definitywnie zostały rozstrzygnięte kilka minut przed przerwą, gdy główny arbiter zawodów po raz kolejny podyktował „jedenastkę” dla gości, tym razem za zagranie piłki ręką przez… Mouctara Diakhaby’ego. Rzut karny znów pewnie wykorzystał Josip Ilicić.

Podopieczni Alberta Celadesa odpowiedzieli chwilę po zmianie stron. Ferran Torres dośrodkował z prawej strony boiska, a głową futbolówkę do siatki skierował Kevin Gameiro. Kwadrans później gospodarze zadali trzeci cios. Na listę strzelców wpisał się już sam Ferran Torres, który otrzymał podanie od Daniego Parejo i przelobował wychodzącego z bramki golkipera „Nerazzurrich”.

Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do jednego zawodnika – Josipa Ilicicia. Słoweniec najpierw płaskim strzałem z czternastu metrów skompletował hat-tricka, by po kolejnych jedenastu minutach zdobyć swojego czwartego gola na Mestalla, popisując się świetnym, technicznym uderzeniem w kierunku dalszego słupka.

Atalanta ostatecznie wygrała 4:3 i po raz pierwszy w historii zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. A pomyśleć, że ekipa Gian Piero Gasperiniego jeszcze na półmetku fazy grupowej tegorocznej edycji rozgrywek legitymowała się zerowym dorobkiem punktowym…