EuroBasket 2015. Udany początek Polaków!

Polscy koszykarze udanie zainaugurowali zmagania w rozpoczętych dziś mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni w spotkaniu grupy A pokonali Bośnię i Hercegowinę 68:64. Polaków do zwycięstwa poprowadzili Adam Waczyński (15 pkt.) i Mateusz Ponitka (13).

Pozbawiona gwiazd ekipa Bośni i Hercegowiny, choć nie była faworytem, napsuła sporo krwi prowadzonej przez Mike’a Taylora reprezentacji Polski. O tym, że rywale będą zaciekle walczyć o wygraną przekonywały sparingi. W jednym z nich wyższość drużyny z Bałkanów musiał uznać Izrael.

EuroBasket 2015 FrancePierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć przeciwnikom. Choć biało-czerwoni prowadzili już różnicą czterech oczek, to na chwilę odpoczynku schodzili ze stratą dwóch punktów. Prawdziwy popis naszych koszykarzy mogliśmy obserwować w trakcie drugiej odsłony. Skuteczność w ofensywie połączona z aktywną obroną pozwoliła podopiecznym Mike’a Taylora objąć momentami 15-punktowe prowadzenie. 40:30 do przerwy!

Gdy wydawało się, że Polacy kontrolują przebieg meczu, doskonale pod koszem zaczął radzić sobie Andrij Stipanović. Spore problemy z zatrzymaniem środkowego miał Marcin Gortat, a 20 punktów w wykonaniu bośniackiego zawodnika nie najlepiej świadczy o polskiej gwieździe NBA. Przed ostatnią kwartą przewaga biało-czerwonych zmalała do 5 oczek. W decydującym momencie nasi koszykarze skutecznie wykonywali rzuty wolne, a punkty A. J. Slaughtera i Adama Waczyńskiego przypieczętowały ostatecznie triumf Polaków 68:64.