LGP w Czajkowskim. Norweska dominacja, Stoch i Żyła w dziesiątce

Piotr Żyła zajął siódme, a Kamil Stoch ósme miejsce podczas konkursu Letniej Grand Prix w Czajkowskim. Na półmetku rywalizacji dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi był trzeci, jednak słabszy drugi skok pogrzebał jego szanse na podium. Wygrał – po raz pierwszy w karierze – Norweg Kenneth Gangnes.

Premierowa wygrana i letni rekord obiektu (103,5 m) – tak zakończył się dzisiejszy konkurs dla 26-letniego Kennetha Gangnesa. Na najniższym stopniu podium stanął rodak zwycięzcy – Joachim Hauer, który wcześniej zaledwie dwukrotnie sięgał po punkty Letniej Grand Prix.

Z lekkim niedosytem dzisiejsze zmagania będzie wspominał Kamil Stoch. Dzięki doskonałej pierwszej próbie (101 m) na półmetku rywalizacji dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi był trzeci. W drugiej odsłonie osiągnął taką samą odległość, jak późniejszy triumfator (99,5 m), jednak punkty odjęte za wiatr sprawiły, że spadł na 8. pozycję. Świetną odległość w drugiej serii wywalczył Piotr Żyła (102,5 m), który awansował na 7. pozycję, kosztem swojego kolegi z reprezentacji.

W Czajkowskim zabrakło kilku czołowych zawodników Letniej Grand Prix. Wśród nieobecnych znaleźli się, m.in. Severin Freund i Dawid Kubacki. 9. miejsce zajął lider cyklu Kento Sakuyama.