TBLK. Przedświąteczne zwycięstwo Katarzynek

Po emocjonującym mecz w Toruniu miejscowa Energa okazała się minimalnie lepsza od AZS UMCS Lublin. Popularne Katarzynki wygrały 69:66.

Torunianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Po trzech minutach było 10-2. Podopieczne Elmedina Omanicia po chwili zatraciły jednak skuteczność. Na parkiecie coraz lepiej radziły sobie przyjezdne, które zdobyły dziewięć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 11-10. Zespół z Lublina nie zwalniał tempa. Głównie za sprawą aktywnej Aldony Morawiec po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 18-25 dla Akademiczek.

Kolejna odsłona meczu zaczęła się od szybkich czterech punktów Aleksandry Pawlak, dwa oczka dołożyła jeszcze Amanda Jackson, a po przechwycie i celnym rzucie Rebecci Harris Energa doprowadziła do remisu po 28 i zaczęła kontrolować przebieg spotkania.

Zmieniło się to jednak po przerwie. Wtedy to rywalki z Lublina doskonale wykorzystały moment słabości drużyny z Torunia, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie.

Początek ostatniej części pojedynku to ponownie nerwowa gra torunianek. Po punktach Anety Kotnis było 53-57. Koszykarki Energi nie dały jednak za wygraną i po skutecznych akcjach Pawlak i Reid wyszły na prowadzenie. Kluczowe punkty na jedenaście sekund przed końcem spotkania trafiła Harris i było 69-66. W ostatniej akcji za trzy spudłowała jednak Angel Robinson.