NBA. Kolejna porażka Wizards z Raptors, solidny Gortat

Washington Wizards przegrali we własnej hali z Toronto Raptors 88:97. Marcin Gortat jako jedyny zawodnik po stronie gospodarzy zaliczył doubledouble. W ciągu 36 minut spędzonych na parkiecie rzucił 12 punktów, zebrał 10 piłek oraz wykonał 3 bloki. Najlepszym zawodnikiem na boisku był DeMar DeRozan autor 35 oczek.

Polski center przez całe spotkanie był bardzo aktywny. W ofensywie skutecznie wykorzystywał akcje dwójkowe, potrafił także popisać się skutecznym podaniem, notując 3 asysty. W defensywie nie miał większych problemów z zatrzymaniem Jonasa Valanciunasa (7 oczek, 3 zbiórki). Gortat trzykrotne blokował rywali, w tym dwukrotnie gwiazdę Raptors – Kyle’a Lowry’ego. Warto wspomnieć, iż sędziowie często mylili się na niekorzyść naszego rodaka, co przeszkodziło mu w zaliczeniu kilku zbiórek. W całym meczu The Polish Hammer zdobył 12 punktów i wywalczył 10 piłek.

Toronto Raptors at Washington WizardsPierwsza kwarta należała do Wizards. Dzięki skutecznej grze pierwszego składu po obu stronach parkietu, gospodarze wypracowali ośmiopunktowe prowadzenie (26:18). Goście zaczęli dominować od połowy trzeciej odsłony spotkania. Największym problemem podopiecznych Randy’ego Wittmana była znakomita postawa DeMara DeRozana, który skutecznie wymuszał faule, trafiając 12 rzutów osobistych. Czarodzieje – po znakomitych akcjach Gortata, Johna Walla oraz Otto Portera – mieli szansę na odrobienie strat, jednak goście pozostali bezbłędni w ofensywie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 97:88 dla przyjezdnych.

Zespół z Kanady zwycięstwo zawdzięcza głównie Kyle Lowry’emu (21 oczek, 10 zbiórek) i DeMar DeRozanowi (35 punktów). Dla Raptors była to 23. wygrana w bieżącym sezonie NBA.

Po stronie gospodarzy najlepiej spisali się Marcin Gortat (12 oczek, 10 zbiórek)  oraz Otto Porter (16 punktów). Zawiódł Wall, który w ciągu 37 minut spędzonych na parkiecie zdołał rozdać zaledwie 4 asysty. Wizards z bilansem 15-19 wciąż plasują na 12. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej.