WTA Shenzhen. Isia udanie rozpoczyna sezon – 18. tytuł w karierze!

Agnieszka Radwańska we wspaniałym stylu rozpoczęła tegoroczny sezon. W turnieju WTA w Shenzhen wywalczyła swój 18. tytuł w karierze, pokonując w finale Amerykankę Alison Riske 6:3, 6:2. Wcześniej Polka zapewniła sobie awans na „4” pozycję w światowym rankingu i analogiczne rozstawienie w wielkoszlemowym Australian Open.


W chińskim Shenzhen krakowianka była bezkonkurencyjna. W całej imprezie nie straciła bowiem nawet seta. Dobrą passę podtrzymała również dzisiaj, nie dając swojej przeciwniczce żadnych szans na ostateczny sukces.

* * *

Alison Riske, choć do światowej czołówki nie należy, już raz zdołała wygrać zawody rangi WTA. W 2014 roku w finale turnieju w Tiencinie rozprawiła się z Belindą Bencic. Dziś stanęła przed szansą na powtórzenie tego sukcesu. Poprzeczka była jednak zawieszona bardzo wysoko – naprzeciwko Amerykanki stanęła bowiem Agnieszka Radwańska. Obie tenisistki spotkały się ze sobą w 2013 roku w Indian Wells. Wtedy zdecydowanie lepsza okazała się Polka, triumfując 6:3, 6:1.

Dziś kluczem do sukcesu okazała się dla krakowianki doskonała postawa przy swojej zagrywce. Isia ani razu nie straciła własnego podania, dwukrotnie broniąc break pointy rywalki. W premierowej odsłonie wyrównany bój toczył się do stanu 3:3. Trzy kolejne gemy padły łupem Radwańskiej, która do objęcia prowadzenia w meczu potrzebowała trzech piłek setowych. Partię zakończył wpakowany w siatkę bekhend Riske.

Druga odsłona do złudzenia przypominała pierwszą. Po wyrównanym początku Isia ponownie zaczęła dominować na korcie. Dwukrotnie z łatwością przełamała Amerykankę (5:2). Całe spotkanie przypieczętowała wygranym na przewagi gemem przy swojej zagrywce. Z pomocą Polsce przyszedł dobry serwis, z którym wyraźnie nie radziła sobie 25-latka z USA.

W całym meczu krakowianka zaaplikowała rywalce aż dziewięć asów. Wygrała przy tym 67 ze 115 wymian, a także wykorzystała 3 z 7 break pointów. Na skutek wycofania się Marii Szarapowej z turnieju w Brisbane, Radwańska wskoczyła na czwarte miejsce w rankingu WTA. Z takim rozstawieniem rozpocznie zbliżające się wielkimi krokami wielkoszlemowe Australian Open.

* * *

Shenzhen (Chiny), kort twardy, finał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Alison Riske (USA) 6:3, 6:2

Sport.RIRM

drukuj