WTA Tokio. Rewelacyjna Radwańska z 15. tytułem w karierze!

Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA Premier na kortach twardych w Tokio. W finale Polka nadspodziewanie łatwo pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić 6:2, 6:2, sięgając tym samym po swój 15. tytuł w karierze.


Krakowianka przystąpiła do dzisiejszego starcia z myślą o rewanżu z mniej doświadczoną rywalką, której uległa w niedawnym finale imprezy rozgrywanej w Eastbourne, przegrywając 4:6, 6:4, 0:6. Jednocześnie z chęcią wywalczenia 15. tytułu w karierze, a pierwszego po ponad rocznej przerwie, gdy triumfowała w Montrealu.

Tennis Pan Pacific OpenO tym, że ostatnie dobre występy w wykonaniu naszej tenisistki nie byłem wyłącznie dziełem przypadku, ani przebłyskiem jej dawnej wysokiej formy pokazała pierwsza partia niedzielnego spotkania. Co prawda początek seta mógł wskazywać na bardziej wyrównane widowisko, albowiem obie zawodniczki konsekwentnie utrzymywały własne podania, jednak od stanu 2:2 warunki gry dyktowała już tylko i wyłącznie 26-letnia krakowianka. Radwańska świetnie serwowała (sześć asów w całym pojedynku), umiejętnie kończyła akcje przy siatce, a dodatkowo dwukrotnie przełamała rywalkę, efektem czego była stosunkowo łatwa wygrana w tej części meczu (6:2).

Tennis Pan Pacific OpenDruga partia, jak się później okazało ostatnia, również przebiegała pod zdecydowane dyktando Polki. Tym razem jednak Isia od początku przejęła inicjatywę na korcie i już po chwili pewnie prowadziła 4:0, gdy jej rywalka posłała zagrywkę w siatkę. Wprawdzie chwilę później Bencić zdołała jeszcze odrobić część strat, odbierając najpierw serwis naszej reprezentantce, a następnie zwyciężając przy swoim serwisie, ale na więcej nie było ją dziś stać (4:2). Radwańska szybko sprowadziła Szwajcarkę na ziemię, ostatecznie wygrywając również w tym secie 6:2, kończąc całe spotkanie skutecznym zagraniem w narożnik wymuszającym błąd.

Tym samym krakowianka po raz 15. w karierze mogła cieszyć się z triumfu w turnieju rangi WTA. Ponadto Polka powróciła do czołowej „10” światowego rankingu oraz awansowała na 9. miejsce na liście kwalifikacyjnej do Mistrzostw WTA. Jutro z kolei, pojedynkiem z Venus Williams, rozpocznie swój udział w turnieju w chińskim Wuhan.

***

Tokio (Japonia), kort twardy, finał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Belinda Bencić (Szwajcaria, 8) 6:2, 6:2

Sport.RIRM

drukuj