fot. PAP/EPA

WTA Stuttgart. Fatalnego sezonu Radwańskiej ciąg dalszy

Agnieszka Radwańska po raz kolejny w bieżącym sezonie szybko pożegnała się z turniejem WTA. Tym razem Polka nie zdołała przejść choćby jednej rundy na kortach w niemieckim Stuttgarcie. Lepsza od „Isi” okazała się Rosjanka Jekaterina Makarowa (2:6, 4:6).


Polska tenisistka już po raz szósty raz z rzędu nie potrafiła wygrać więcej niż z dwiema rywalkami w jednym turnieju. Choć sezon dla krakowianki zapowiadał się całkiem dobrze (ćwierćfinał w Shenzhen i finał w Sydney), to od Australian Open Radwańska nie może znaleźć formy i konsekwentnie gubi punkty w rankingu WTA. Tym razem zbyt mocna okazała się Jekaterina Makarowa.

Niżej notowana rywalka polskiej zawodniczki zdołała przełamać ją już w premierowym gemie dzięki kombinacji dwóch bekhendów. „Isia” była bliska odrobienia strat na 2:2. Rosjanka obroniła się jednak skutecznym drajw wolejem i zdołała utrzymać przewagę.

W siódmym gemie zdołała powiększyć ją kończącym returnem (5:2). Przypieczętowanie zwycięstwa w pierwszym secie okazało się formalnością. Makarowa oddała krakowiance zaledwie jeden punkt, dzięki czemu bardzo szybko zaprosiła naszą rodaczkę na przerwę.

Druga odsłona, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od przełamania dla Rosjanki (1:0). Chwilę później tenisistka z Moskwy nie była już tak skoncentrowana, czego konsekwencją był podwójny błąd i oddanie gema reprezentantce Polski (1:1). Kluczowy dla losów rywalizacji okazał się piąty gem. Błąd bekhendowy „Isi” kosztował ją przegranego break pointa (3:2).

W kolejnych wymianach ciosów Radwańska grała pasywnie, co zaowocowało serią wygranych gemów po własnych podaniach i oczekiwaniem na koniec pojedynku, który zasłużenie zakończył się zwycięstwem Makarowej (6:2, 6:4).

***

Stuttgart, I runda gry pojedynczej, kort ziemny w hali:

Jekaterina Makarowa (Rosja) – Agnieszka Radwańska (Polska, 7) 6:2, 6:4

Sport.RIRM

drukuj