NBA. Dobra postawa Gortata pod tablicami nie pomogła, Hawks wyrównują na 2-2

Koszykarze Washington Wizards po raz drugi z rzędu nie sprostali Atlancie Hawks. Porażka 101:111 oznacza wyrównanie stanu rywalizacji na 2-2. Solidnie zaprezentował się Marcin Gortat, który – choć nie błyszczał skutecznością – w ciągu 35 minut odnotował 18 zbiórek i 3 bloki, najwięcej ze wszystkich zawodników.

Czarodziejom zabrakło dziś zimnej krwi w końcówce widowiska. Po trzech kwartach remisowali z Atlantą 77:77. 10-punktową przewagę Jastrzębie zbudowały w ostatniej odsłonie, a to zasługa Paula Millsapa, Tima Hardawaya Jr. i Dennisa Schoedera. Po trafieniu tego ostatniego tablica wyników wyświetliła rezultat 103:93, a to oznaczało dla Wizards tylko jedno – porażkę.

W kluczowych momentach niewiele byli w stanie zrobić liderzy Czarodziei – John Wall i Bradley Beal. Silniejszą bronią Atlanty była skuteczność. Z pola gospodarze trafili 44,4 proc. rzutów (o 2 proc. więcej od ekipy z Waszyngtonu). Lepiej radzili sobie również pod tablicami. 12 razy ponawiali bowiem akcje w ofensywie.

Na tle kolegów dobrze zaprezentował się Marcin Gortat. Polak – choć nie błyszczał liczbą zdobytych punktów – świetnie radził sobie w innych elementach gry. Zebrał 18 piłek i odnotował 3 bloki, najwięcej na parkiecie. Nie tylko dzięki dobrej postawie pod tablicami „The Polish Hammer” zapadanie w pamięci kibiców. Fani NBA zwrócili uwagę na zachowanie Gortata z pierwszej kwarty meczu, kiedy jego uwaga nie koncentrowała się przez chwilę na akcji ofensywnej kolegów, ale na… wiązaniu buta.

W ekipie Atlanty próżno było dziś szukać lidera. Dobry wynik punktowy odnotowali kolejno Paul Millsap (19), Dennis Schroeder (18), Dwight Howard (16), Kent Bazemore (16) i Tim Hardaway Jr. (15). W ekipie gości dominowali Bradley Beal (32) i John Wall (22).

Dzisiejszą wygraną Jastrzębie wyrównały stan rywalizacji na 2-2. Kolejny mecz odbędzie się 27 kwietnia. Batalia ponownie powraca do Waszyngtonu.