NBA. Druga z rzędu porażka Wizards po dogrywce

Marcin Gortat uzyskał osiem punktów i sześć zbiórek, a jego Washington Wizards sezon zasadniczy ligi NBA zakończyli wyjazdową porażką po dogrywce z Cleveland Cavaliers 108:113. Czarodzieje w pierwszej rundzie playoff spotkają się z Toronto Raptors.

Trenerzy obydwu zespołów dali w środę odpocząć przed play off swoim podstawowym zawodnikom. Tradycyjnie gwiazdor Kawalerzystów LeBron James nie wystąpił już w ósmym z rzędu spotkaniu kończącym sezon regularny, a Kevin Love, Kyrie Irving, J.R. Smith, Mike Miller i rosyjski środkowy Timofiej Mozgow przebywali na parkiecie tylko w pierwszej połowie, najdłużej kilkanaście minut.

Z kolei w ekipie Czarodziejów, która poprzedniego dnia grała w Indianapolis mecz przedłużony o dwie dogrywki, w ogóle nie wyszli na parkiet John Wall, Bradley Beal, Brazylijczyk Nene, Paul Pierce i Drew Gooden, a Gortat grał najkrócej w sezonie – w sumie tylko 14 minut, po kilka w pierwszej i trzeciej kwarcie.

Polski środkowy trafił tym razem cztery z 11 rzutów za dwa punkty, zebrał pięć piłek w obronie i jedną w ataku, miał cztery asysty, przechwyt i faul. Słabsza skuteczność, szczególnie w trzeciej kwarcie, gdy po udanej pierwszej akcji nie trafił czterech kolejnych prób, kosztowała go spadek z trzeciego miejsca w klasyfikacji najcelniej rzucających z gry na koniec sezonu.

Najwięcej punktów dla gości zdobyli Martell Webster – 20, Rasual Butler – 17, Ramon Sessions – 14, Kris Humphries i francuski środkowy Kevin Seraphin (także 12 zbiórek) – po 12 oraz Will Bynum – 11.

W ekipie gospodarzy wyróżnili się Love – 19 oraz australijski rozgrywający Matthew Dellavedova (12 asyst) i Iman Shumpert – po 18 pkt.

Wizards z 46 zwycięstwami i 36 porażkami zakończyli sezon na piątym miejscu w Konferencji Wschodniej i w pierwszej rundzie play off spotkają się z Toronto Raptors (49-33), którzy pozostali na czwartym. Wiceliderzy Cavaliers (53-29) zmierzą się z Boston Celtics (40-42).