Celtem być

Koszykarze Washington Wizards pokonali wyraźnie na własnym parkiecie ekipę Boston Celtics 118:92. Marcin Gortat sprawdził jak to jest, kiedy płynie w kimś zielona krew Celtów.  Polak był najlepszym strzelcem i zbierającym drużyny.

Mecz bez większej historii. Jednostronne widowisko. Gracze ze stolicy Stanów Zjednoczonych popełnili aż 21 strat ale trafili 63% rzutów i zrobili blowout na oficjalnie tankujących (specjalnie przegrywających, żeby dostać jak najwyższy pick w drafcie i próbować odbudowy) Celtics.

W pierwszej kwarcie, już w pierwszej akcji, pierwsze punkty zdobył Marcin Gortat. Polak świetnie zrolował do kosza i skończył podanie wsadem na obrońcą Celtów. Cała drużyna z Waszyngtonu grała dobry mecz i po pierwszej kwarcie prowadziła 29:21. W drugiej kwarcie rządził i dzielił John Wall, który rozdał 6 asyst. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 57:46.

W pewnym momencie trzeciej kwarty gospodarze prowadzili +33 i było praktycznie po meczu. Marcin Gortat zagrał solidny mecz, nawet bardzo. Polak spędził na parkiecie 28 minut. W tym czasie trafił 10 z 13 rzutów na 22 punkty, zebrał 8 piłek, rozdał 4 asysty, zanotował także 3 przejęcia i blok przy tylko jednej stracie.

Oprócz naszego jedynaka, który był najlepszym zawodnikiem Wizards, na wysokości zadania stanęli także Trevor Ariza i John Wall, swoje dołożył także Bradley Beal.

Lider Waszyngtonu, John Wall rzucił 13 punktów i ostatecznie miał 10 asyst. Ariza zanotował 18 punktów i trafił 3 z 6 rzutów za 3. Bradley Beal rzucił 19 punktów i trafił 7 z 8 rzutów.

Dla ekipy Celtics 25 punktów zdobył podkoszowy Jared Sullinger. Po 13 oczek dodali Rajon Rondo i Jeff Green.

Wizards są w Play Offs, to już pewne. Wrócili do rozgrywek posezonowych pierwszy raz od 2008. Hej, Marcin też tam będzie!