Europejskie puchary: Hiszpański pogrom

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra przegrali po raz trzeci w Europejskich pucharach. Tym razem Polacy zostali przeszkoleni przez ekipę z Valencii Basket. Mecz zakończył się wynikiem 90:53.

Cały mecz zakończył się tak naprawdę już w pierwszej połowie. Hiszpanie byli po prostu lepszą drużyną. Dobrze egzekwowana obrona, pressing i wymuszanie strat, skuteczność. Te określenia okazały się kluczowe dla ekipy z Walencji.

Valencia uzyskała przewagę 20 punktów po pierwszych dwóch kwartach. Statystyki były bezlitosne dla Polaków. Atak nie istniał. Nie pomagała absencja Łukasza Koszarka i Przemysława Zamojskiego, jednak nie można zrzucać wszystkiego na nieobecnych. Wicelider hiszpańskiej ACB pokazał klasę , wygrywając wszystkie 4 kwarty, średnio różnicą ponad 10 punktów.

W ekipie Stelmetu tylko Vladimir Dragicevic rzucił ponad 10 punktów. Reprezentant drużyny z Zielonej Góry uzyskał 15 oczek.

Dla kontrastu, w drużynie Valencii 6 koszykarzy miało dwucyfrową zdobycz punktową.