fot. PAP

TBLK. Artego górą w pierwszym starciu

Pierwszą derbową rywalizację koszykarek o awans do finału mistrzostw Polski pomiędzy Artego Bydgoszcz z Energą Toruń wygrały gospodynie 63:56.


Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był nerwowy. Jako pierwsze przełamały się torunianki, wykonując skuteczne akcje w ataku. Podopieczne Tomasza Herkta szybko się jednak zmobilizowały i zdobyły, aż 17 punktów z rzędu. Strzelecką niemoc Katarzynek przełamała dopiero Tijana Ajduković, która weszła na parkiet po nie najlepszej grze – najpierw Amber Harris, a potem Agnieszki Fikiel. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18-10 dla Artego.

W drugiej odsłonie na parkiecie było sporo chaosu. Obie drużyny na dużą przerwę schodziły, mając po 10 strat na koncie. Na tablica wyników – po dwóch kwartach widniały liczby 31-25.

Po przerwie zawodniczki się rozrzucały. Akcja za akcję, kosz za kosz – w ataku wyglądało to naprawdę nieźle. Artego nieznacznie powiększało przewagę, po rzucie Darxi Morris było 41-32.

Gdy zegar wskazywał 10 min. do zakończenia meczu różnica między drużynami wynosiła 9 punktów, która po skutecznych akcjach Ajduković i Amandy Jackson szybko stopniała do zaledwie 3 pkt., chwilę później po trójce Aleksandry Pawlak był nawet remis. Wydawało się, że Energa może nawet wyjść na prowadzenie. Wówczas jednak Julie McBride i spółka zabrały się ostro do roboty i ostatecznie to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa.

W półfinałach TBLK gra toczy się do trzech zwycięstw.

***

Artego Bydgoszcz Energa Toruń 63:56 (18:10, 13:15, 19:16, 13:15)

Artego: A. Carter 20, D. Morris 17, J. McBride 10, N. Kuin 6, E. Mowlik 5, A. Bekasiewicz 3, K. Krężel 2, M. Koc 0.

Energa: M. Reid 17, A. Jackson 13, T. Ajduković 7, A. Walich 6, A. Makowska 5, A. Harris 4, A. Pawlak 3, M. Misiuk 1, A. Fikiel 0, R. Harris 0, K. Suknarowska 0.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Artego

Energa Toruń/Sport.RIRM

drukuj