PGNiG Superliga. Spacerek Vive na drodze do finału

Zwycięstwem Vive Tauronu Kielce nad MMTS-em Kwidzyn zakończyło się pierwsze spotkanie 1/4 finału PGNiG Superligi. Rezultat 38:26 to zasługa świetnej postawy wszystkich podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Najskuteczniejszy z nich był Julen Aguinagalde – autor 6 bramek.

Po kończącym rundę zasadniczą pojedynku Nielby Wągrowiec z Azotami Puławy nareszcie zainaugurowano fazę play-off polskiej ligi piłki ręcznej. Choć popularne Scyzoryki myślami są już przy starciu z macedońskim Vardarem Skopje, dziś musiały skupić się na spotkaniu ze zdecydowanie niżej notowanym MMTS-em.

Skuteczne akcje Antoniego Łangowskiego i Przemysława Rosiaka sprawiły, że to goście objęli prowadzenie 2:0. Po chwili wszystko jednak wróciło do normy, a wyrównanie w 8. minucie przyniosło trafienie Denisa Bunticia (5:5). Gdy przy stanie 8:8 żadna z drużyn nie potrafiła przez trzy minuty rzucić gola, jako pierwszy o czas poprosił Krzysztof Kotwicki. Po wznowieniu gry w garść wzięli się kielczanie. Pięć goli z rzędu i spokojna gra w końcówce pozwoliła im schodzić do szatni przy wyniku 19:13.

Po przerwie mistrzowie Polski kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Cztery kolejne trafienia sprawiły, że gospodarze odskoczyli rywalom na nieosiągalną dla nich odległość. Gdy do siatki Vive trafił Przemysław Zadura, przewaga miejscowych stopniała do siedmiu bramek. To jednak wszystko, na co stać dziś było kwidzynian. Profesorska końcówka spotkania pozwoliła kielczanom na objęcie prowadzenia w całej rywalizacji 1:0, a pierwsze starcie zakończyło się ostatecznie wynikiem 38:26.