LM. Wisła zremisowała rzutem na taśmę z Vardarem

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock zremisowali we własnej hali z Vardarem Skopje 30:30 w pierwszym meczu fazy Top 16 Ligi Mistrzów. Nafciarze zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie i zdecydowanie słabiej w drugiej. Mimo to zdołali w ostatnich minutach odrobić czterobramkową stratę.

Obie drużyny doskonale pamiętają się z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Wisła i Vardar rywalizowały ze sobą w 1/8 finału rozgrywek. Wówczas lepsi okazali się Macedończycy, którzy przegrali w pierwszym spotkaniu 26:32, by w rewanżu rozgromić płocczan 31:20.

Tiago Rocha i Alex DujshebaevPoczątek pojedynku należał do wicemistrzów Polski. Po kilku pierwszych wyrównanych minutach inicjatywę powoli przejmowali gospodarze. Doskonale w bramce Wisły spisywał się Adam Wichary. Po 17 minutach Nafciarze prowadzili 10:8, a po 25 minutach już 15:11. Vardar zdołał jeszcze przed przerwą nieco zniwelować straty, ale i tak po pół godzinie gry wicemistrzowie Polski wygrywali dwoma trafieniami (16:14).

Drugą część spotkania znakomicie rozpoczęli goście. Zawodnicy ze Skopje bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd płocczan. Już w 35. minucie Macedończycy doprowadzili do remisu 18:18. W kolejnych minutach mnożyły się pomyłki Wisły w rozgrywaniu piłki, a Vardar wyszedł na prowadzenie. W 46. minucie kibice gospodarzy musieli się mocno zaniepokoić, gdyż wicemistrzowie Polski przegrywali już 21:24.

Jose Toledo i Jorge MaquedaW końcowej fazie meczu Nafciarze wzięli się jednak mocno do pracy. W 57. minucie goście prowadzili 30:26, ale zespół z Płocka na kilkanaście sekund przed końcem zdążył rzucić trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Potem rzut karny miała jeszcze ekipa ze Skopje, ale świetną interwencją popisał się Rodrigo Corrales. W ostatniej sekundzie meczu na bramkę Macedończyków skutecznie rzucił Marko Tarabochia i tym samym ustalił wynik meczu (30:30).

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 26 marca w Skopje.