Puchar Włoch: Juventus za burtą

AS Roma w ćwierćfinale Pucharu Włoch pokonała Juventus Turyn 1:0 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 79 minucie Gervinho.

Od początku meczu dobrze spisywał się bramkarz Juventusu – Marco Storari. Ani aktywny od pierwszych minut Totti ani Alessandro Florenzi nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie golkipera Starej Damy. Przewaga Romy z każdą minutą się zwiększała. Mimo wielu szans ze strony gospodarzy do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W 79 minucie Roma objęła prowadzenie. Pjanić zagrał w kierunku Strootmana, Holender wrzucił piłkę w pole karne – na miejscu był Gervinho, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali.

Pod koniec meczu szansę na podwyższenie wyniku miał Miralem Pjanić jednak piłka po strzale pomocnika Romy o kilka centymetrów minęła bramkę Juventusu.

W półfinale Rzymianie zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Lazio – Napoli.

AS Roma – Juventus Turyn 1:0