Ekstraklasa. Termalica wciąż z nadziejami na utrzymanie, bez goli w derbach Krakowa

Niedzielne mecze 31. kolejki Ekstraklasy przyniosły tylko jednego gola. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zmniejszyła stratę do drużyn będących tuż nad strefą spadkową, pokonując u siebie Wisłę Płock 1:0. Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast derbowe starcie Wisły Kraków z Cracovią.

Podbudowana wysokim wyjazdowym zwycięstwem ze Śląskiem beniaminek z Niecieczy podejmował na własny obiekcie Wisłę Płock. Nafciarze mogą już być spokojni ligowego buty, jednak mają realną szansę na zajęcie szóstego miejsca w tabeli na koniec sezonu. Bruk-Bet musiał jednak walczyć o pełną pulę, aby pozostać w grze o utrzymanie w Ekstraklasie.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, ale również wielu ciekawych akcji. Szkoleniowiec gospodarzy w drugiej części gry dokonał kilku korekt w składzie, co przyniosło efekt. W 74 minucie. Maciej Ambrosiewicz dośrodkował w pole karne gości, piłkę głową przedłużył Mateusz Grzybek, a Tomas Poznar wykorzystał dezorientację Jakuba Rzeźniczaka i również głową, z kilku metrów, pokonał Krzysztofa Kamińskiego. To trafienie zapewniło ekipie beniaminka drugą wygraną z rzędu. Słonie mają w dorobku 30 punktów i do znajdującego się tuż „nad kreską” Zagłębia Lubin tracą zaledwie dwa punkty.

***

Na stadionie przy ul. Kałuży odbyły się 203. derby Krakowa pomiędzy Cracovią a Wisłą. W zdecydowanie trudniejszej sytuacji znajdowali się piłkarze Białej Gwiazdy, która wciąż nie może wydostać się ze strefy spadkowej.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka pogodnych szans bramkowych. Po stronie Pasów takowe mieli Jewhen Konoplianka czy Pelle van Amersfoort, zaś zespole Wisły – Zdenek Ondrasek. Piłkarzom brakowało jednak skuteczności.

W drugiej połowie aż tak wielu sytuacji nie udało się wypracować. Dlatego też mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który z pewnością nie zadowala kibiców i piłkarzy Białej Gwiazdy. Wisła traci obecnie dwa punkty do Zagłębia Lubin, zaś trzy punkty – do Śląska Wrocław.