Redemptoryści z wyróżnieniem „Św. Jan Paweł II. Odkrywajmy prawdę” 

Na Jasnej Górze zostały dziś wręczone wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę”. Inicjatorem nagród jest Fundacja Instytut Mediów powołana przez ks. abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego. Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia, „wyróżnienia trafiły do niewielkiego grona ludzi i instytucji, których wkład w mówienie prawdy o pontyfikacie św. Jana Pawła II jest niepodważalny i widoczny każdego dnia”. W tym zacnym gronie znaleźli się: Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika i Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela, czyli Ojcowie Redemptoryści, którzy prowadzą , Telewizję Trwam, Nasz Dziennik oraz Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Z rąk ks. abp Wacława Depo statuetkę odebrał o. prof. Zdzisław Klafka CSsR.

[TYLKO U NAS] Wicemin. A. Śliwka: Statut czwartego portu morskiego dla Elbląga stałby się jednym z motorów napędowych w rozwoju tego miasta

Chcielibyśmy dopisać do ustawy o portach i przystaniach Elbląg jako czwarty port morski, czyli port o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. To byłoby coś, co stałoby się absolutnie jednym z motorów napędowych w rozwoju Elbląga. Obecnie port zatrudnia pięć osób, w tym dyrektora. Widzimy, jak funkcjonują porty w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. Wiemy, że są to bardzo duże motory napędowe wzrostu. To są też większe wpływy z podatków w kasie miejskiej, nowe miejsca pracy, szczególnie jeśli chodzi o Elbląg, czyli miasto, które bardzo ucierpiało na reformie administracyjnej Buzka; dawne miasto wojewódzkie, które się wyludnia, gdzie nie wykorzystany jest potencjał młodych ludzi – powiedział Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] J. J. Kasprzyk: W czasie okupacji niemieckiej jako jeden z niewielu narodów w Europie zachowaliśmy się tak jak trzeba

W czasie okupacji niemieckiej Polacy zachowali wszystko, co należy do człowieczeństwa i to, co jest istotą chrześcijaństwa, czyli pomoc bliźniemu, nawet jeżeli ta pomoc skutkować może oddaniem życia. W czasie okupacji niemieckiej zachowaliśmy się – jako jeden z niewielu narodów w Europie – tak jak trzeba, tak, jak wskazują na to wszelkie prawidła naszej cywilizacji chrześcijańskiej, łacińskiej – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Polska musi przeciwstawić się tendencjom, które realizują Niemcy. Federalistyczna wizja Europy jest w ich interesie, ale nie w naszym

Polska musi przeciwstawić się tendencjom, które realizują Niemcy, bo federalistyczna wizja Europy jest w ich interesie. Myślę, że tu nie ma sprzeczności między stanowiskiem, które Polska musi wyrażać, czyli Europy wolnych, suwerennych państw narodowych, z formą współpracy także z Niemcami i Francją w ramach Trójkąta Weimarskiego. Chociaż wybór suwerenności, suwerennych państw Europy jest niewątpliwie trudniejszy i można powiedzieć, że w tej chwili na pewno jesteśmy w defensywie, a to niestety siły federalistyczne (niemieckie, francuskie) są w tej chwili górą – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, historyk, politolog w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

[TYLKO U NAS] A. Maciejewski o środkach z Europejskiego Funduszu na rzecz Pokoju: Pomagamy naszym sąsiadom, ale to są środki z budżetu państwa. Unia Europejska musi wykazać się nie poprawnością polityczną, ale prawdziwą solidarnością

Kiedy polski parlament planował budżet pod 2022 rok, nikt nie zakładał, że 10 mln ludzi będzie potrzebować pomocy. Polska jest gigantycznym skrzyżowaniem pomocy humanitarnej, militarnej, gospodarczej. Na terenie naszego kraju zatrzymały się dwa miliony Ukraińców. Obecnie mamy budżet państwa także na wsparcie Ukraińców (…). Kwoty, które są wymieniane, które Polska uzyskała po roku ciężkiej pracy, ogromnych działań, to są bardzo duże drobne (…). Pomagamy naszym sąsiadom, ale to są środki z budżetu państwa. Unia Europejska musi wykazać się nie poprawnością polityczną, ale prawdziwą solidarnością, która jest wpisana w kanon Unii Europejskiej jako struktury międzynarodowej – powiedział Andrzej Maciejewski, politolog, ekspert Instytutu Sobieskiego, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Toruń staje w obronie świętego Jana Pawła II

Kolejne miasta stają w obronie świętego Jana Pawła II. Rada Miejska w Toruniu przez aklamację przyjęła stanowisko, w którym wyraziła zdecydowany protest wobec prób kwestionowania i podważania autorytetu oraz zasług Papieża Polaka. W dokumencie podkreślono też szczególnie miejsce Jana Pawła II w historii Polski oraz jego związki z Toruniem.

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Odbudowa Ukrainy to biznes

Odbudowa tak wielkiego kraju to biznes, więc firmy liczą na to, że będą uzyskiwały kontrakty. Jesteśmy najbliżej ukraińskiego rynku, najlepiej ten rynek znamy. Co więcej, będziemy pewnie zapleczem chociażby materiałów budowlanych, które na Ukrainę trzeba będzie w dużej mierze przywieźć. Nie ulega wątpliwości, że będziemy jednym z kluczowych krajów, które będą w tej odbudowie uczestniczyć – mówił w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista i poseł do Parlamentu Europejskiego, odnosząc się do gospodarczego znaczenia odbudowy Ukrainy po wojnie.

[TYLKO U NAS] Wicemin. B. Socha: Chcemy przyspieszyć prace związane z ustawą o ochronie dzieci przed nieodpowiednimi treściami w internecie

Chcemy przyspieszyć prace związane z ustawą o ochronie dzieci przed nieodpowiednimi treściami w internecie, tzw. ustawą o ochronie dzieci przed pornografią. Te prace po stronie rządowej są na ukończeniu. Myślę, że one szybko trafią do parlamentu tak, żebyśmy w tej kadencji zdążyli tę ustawę przeprocedować – powiedziała Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

[TYLKO U NAS] R. Pyffel: Chcemy, żeby Chiny upokarzały czy wasalizowały Rosję. One tego nie będą robić

Widzę mnóstwo emocjonalnych komentarzy w polskiej sferze publicznej, gdzie chcemy, żeby Chiny upokarzały czy wasalizowały Rosję. Chiny tego nie będą robić, dlatego że potrzebują Rosji, żeby sprawiała trochę problemów światu zachodniemu, ale też Chiny nie mają tego w zwyczaju, bo będą raczej to robić w sposób delikatny – mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Radosław Pyffel, ekspert ds. Chin i Azji Instytutu Sobieskiego.

[TYLKO U NAS] G. Tobiszowski: Zaczynamy uniezależniać się od Rosji, ale zarazem zaczynamy bardzo uzależniać się od Chin

Czy uzależniając się w nowej wizji Europy od krajów, które nie stosują praw człowieka, nie stosują praw pracowniczych, mamy być w Europie na to ślepi? Przecież to my inspirujemy działania, mówiąc o ekologicznej Europie i ochronie środowiska. My produkujemy przecież śmieci, produkujemy zanieczyszczone rzeki (…). Z jednej strony jest zagrożenie uzależnienia się, ale z drugiej strony, o jakiej ekologii rozmawiamy, jakim Zielonym Ładzie i czystym środowisku? – mówił europoseł Grzegorz Tobiszowski w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Bóg dał chrześcijanom potężną broń duchową w postaci modlitwy. Powinniśmy używać tej duchowej broni, byśmy nigdy nie musieli używać broni militarnej

Wojna uruchamia najdziksze instynkty: okrucieństwo, nienawiść czy podłość, lecz z drugiej strony ujawnia również: heroizm, ofiarność i poświęcenie. Ludzie zaczynają intensywniej myśleć o sensie swojego życia. Oczywiście powinniśmy robić wszystko, aby wojna nie dotknęła naszego kraju. Nam, chrześcijanom, Bóg dał potężną broń duchową w postaci modlitwy. Powinniśmy używać tej broni duchowej, byśmy nigdy nie musieli używać broni militarnej – powiedział red. Grzegorz Górny, publicysta, w felietonie z cyklu „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] W. Zięba: III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia będzie trwał do Dnia Świętości Życia. Każdy może włączyć się w modlitwę. To  wspaniała okazja, by duchowo zaangażować się w działanie pro-life

III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczął się w święto św. Józefa i będzie trwał do Dnia Świętości Życia. Każdy może włączyć się w modlitwę. To jest wspaniała okazja, żeby duchowo zaangażować się w działanie pro-life, ale także, żeby pobudzić się do refleksji nad swoją postawą pro-life –  powiedział Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.