
[TYLKO U NAS] M. Przeworska: Na polskiej wsi będzie wrzało
W związku z tym, że mamy za chwilę wybory, w związku z tym, że sytuacja jest bardzo paląca, myślę, że na polskiej wsi będzie wrzało. Już teraz zapowiadane są kolejne protesty i ciężko w wielu przypadkach rolnikom odmówić racji – mówiła w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Monika Przeworska, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej, komentując dramatyczną sytuację na polskiej wsi. Jest ona spowodowana w dużej mierze tym, że zboże z Ukrainy, które miało trafić na eksport, zostało wpuszczone na nasz rynek przez nieuczciwych przedsiębiorców, wypierając zboże rodzime. Podobne zagrożenie istnieje także w przypadku innych produktów spożywczych.











