fot. Monika Bilska

Obrony prac podyplomowych w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się obrony prac w ramach dwóch pierwszych edycji studiów podyplomowych „Etyka dla nauczycieli”. Studia są skierowane do pedagogów aktywnych zawodowo, którzy chcą prowadzić lekcje etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zajęcia z „Etyki dla nauczycieli” trwają trzy semestry i kończą się obroną pracy podyplomowej. Studenci muszą także wziąć udział w praktykach zawodowych.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor oraz profesor AKSiM, powiedział po pierwszych egzaminach, że poziom jest wysoki. Wskazał też na aktualność tematów prac podyplomowych.

– Są to nauczyciele, którzy naprawdę są zdeterminowani, żyją konkretnymi wartościami. To jest naprawdę wielka wartość. Przy okazji wybór tematów, bo to oni wybierali tematy do prac, bardzo często dotyczyły tematów, którymi dzisiaj żyje polska młodzież. Widać, iż wybierali tematy po to, by próbować odpowiedzieć na pytania i dylematy współczesnej polskiej młodzieży – mówił o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Jednym z pierwszych absolwentów na kierunku „Etyka dla nauczycieli” jest Paweł Sobczyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

– Odkąd rozpocząłem studia, moje życie się zmieniło i zacząłem patrzeć na moje uczynki przez pryzmat dobra i zła, w jaki sposób czynić dobro, ale unikać zła. To samo chciałbym przekazywać młodym ludziom, aby wiedzieli, na co zwrócić uwagę przy kierowaniu się wyborami dotyczącymi rodziny, studiów, kolegów i koleżanek. Co można robić, aby żyć dobrze – zaakcentował Paweł Sobczyk.

Uczelnia prowadzi nabór na IV edycję studiów podyplomowych „Etyka dla nauczycieli”. Wnioski można składać do 20 kwietnia.

Studia są w całości finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej uczelni.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl