fot. pixabay.com

Poniedziałek pochmurny z przelotnymi opadami deszczu

W przyszłym tygodniu czeka nas wiosenna pogoda, z przelotnymi opadami deszczu, bez nocnych przymrozków i z temperaturami do 17 stopni Celsjusza – powiedziała Anna Woźniak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek od zachodu do centrum kraju przemieszczać się będzie zatoka niżowa z frontem chłodnym, za którym napłynie nieznacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

„W poniedziałek tylko na krańcach wschodnich zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, a do godzin popołudniowych nie powinno padać. Na pozostałym obszarze dużo chmur, przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze z porywistym wiatrem i opadami krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 10 do 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad samym morzem i w rejonach podgórskich – około 8 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko lokalnie porywisty, południowo-zachodni i zachodni” – powiedziała Anna Woźniak z IMGW-PIB.

Zdaniem synoptyków IMGW-PIB, przez cały przyszły tydzień nad Polską będą przemieszczały się na przemian fronty ciepłe i chłodne. W ciągu dnia temperatura może osiągać 17 stopni Celsjusza. Na północnej połowie będzie nieco chłodniej i z większą ilością opadów, choć przelotne deszcze możliwe będą w całym kraju. Aktualne modele meteorologiczne wskazują na możliwość nieco większego ochłodzenia w ostatnich dniach marca.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl