fot. Katarzyna Cegielska

[TYLKO U NAS] O. D. Wilczyński CSsR o warsztatach wakacyjnych w AKSiM: Są przepełnione niezwykle intensywnym czasem, ale to Eucharystia z przepiękną oprawą muzyczną jest zawsze w centrum naszego dnia

Warsztaty są przepełnione niezwykle intensywnym czasem, również bogatym w poszczególne punkty programu, ale to Eucharystia z przepiękną oprawą muzyczną jest zawsze w centrum naszego dnia. Te spotkania prowadzą do Mszy św., również w wymiarze warsztatowym, czyli różnych zajęć, gdzie pokazujemy, jak różne mamy talenty, jak wielkie mamy możliwości, i jak możemy służyć tymi talentami drugiemu człowiekowi – mówił o. Dawid Wilczyński CSsR, kierownik warsztatów wakacyjnych „Życie to… coś więcej”, w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają wakacyjne warsztaty dla młodzieży [czytaj więcej].

To spotkanie jest przepełnione niezwykle intensywnym czasem, ale również bogatym w poszczególne punkty programu, których jest wielka obfitość, chociażby biorąc pod uwagę sobotę i to, w jaki sposób ją przeżywamy. Od rana mieliśmy warsztaty muzyczne z zespołem muzyki sakralnej „Lumen”, następnie warsztaty telewizyjne, warsztaty z wirtualnej rzeczywistości, warsztaty fotograficzne, lotnictwa bezzałogowego, które także cieszyły się wielką popularnością. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze statkami bezzałogowymi i przekonać się, w jak wielu rzeczywistościach i dziedzinach naszego życia są one już wykorzystywane, i przy okazji popatrzeć z góry na Toruń, na kampus uczelni. Następnie Eucharystia, bo ona jest zawsze w centrum naszego dnia, z przepiękną oprawą muzyczną w wykonaniu naszych warsztatowiczów (…) Te spotkania prowadzą do Mszy św., również w wymiarze warsztatowym, czyli różnych zajęć, gdzie pokazujemy, jak różne mamy talenty, jak wielkie mamy możliwości, i jak możemy służyć tymi talentami drugiemu człowiekowi – powiedział od. Dawid Wilczyńśki CSsR.

Na uczestników czekała również niespodzianka, ponieważ w murach uczelni odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobczakiem, polskim florecistą, olimpijczykiem.

To spotkanie ze sportowcem, ale także z osobą, która reprezentuje bardzo konkretne wartości. Młodzi nie tylko mieli możliwość posłuchać o tych przeżyciach związanych ze sportem, co niejednego z nas zapaliło do tego, żeby sięgać wyżej i po więcej, ale mieli także możliwość potrzymania szpady, poćwiczenia i zobaczenia, jak wygląda taka rzeczywistość – wyjaśnił  kierownik warsztatów wakacyjnych „Życie to… coś więcej”.

Natomiast Zbigniew Małkowicz, muzyk, dyrygent, kierownik muzyczny Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” zaznaczył, że na warsztatach z młodzieżą w toruńskiej uczelni nigdy nie można się nudzić.

Myślę, że jako muzyk mogę powiedzieć, że chciałbym przez wieczność wielbić Pana Boga i to nas czeka. Pracuję z 80 młodymi osobami, którzy są roześmiani, pełni radości, nadziei, więc dla mnie to jest wielka frajda – podkreślił.

Sekcja muzyczna warsztatów przygotowuje się do wyjątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Dzisiaj mamy adorację, w której wykorzystamy słowa niezwykłej osoby, która żyła 500 lat temu, a w tym roku przeżywamy 400. rocznicę  jej kanonizacji, ale dla mnie osobiście bardzo ważną, ze wzglądu na to, że napisałem muzykę do jej słów, a chodzi o św. Teresę od Jezusa (…), dlatego cieszę się, że dziś przemówi w tak niezwykły sposób w sanktuarium do młodzieży. Dobraliśmy do jej słów także różne pieśni – i te nasze, jak i te powszechnie znane o Matce Bożej, św. Józefie – opowiedział Zbigniew Małkowicz.

Na koniec o. Dawid Wilczyński CCsR podzielił się wrażeniami po programie „Westerplatte Młodych” emitowanym w TV Trwam. Był on szczególny ze względu na liczbę osób w nim występujących, ponieważ było ich ponad dwieście.

– Program był niezwykle ważny pod kątem warsztatowym i współtworzony przez warsztatowiczów. To była perełka w całości programu tego wakacyjnego spotkania. Uczestnicy mogli dokładnie zobaczyć, jak wygląda całe przygotowanie zaplecza, jak się przygotowują prezenterzy, jak wygląda przygotowanie wozu satelitarnego i ile to jest różnego rodzaju zabiegów, a jednocześnie mogli w tym wszystkim uczestniczyć – za co są wdzięczni – zaznaczył duchowny i przy okazji zaprosił na kolejne wydarzenie, które odbędzie się już w Sylwestra.

Szczegóły spotkania pojawią się niebawem na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do śledzenia również profilu Radia Maryja na Facebooku i Twitterze.

Całą rozmowę z o. Dawidem Wilczyńskim CSsR oraz Zbigniewem Małkowiczem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj