fot. Monika Bilska

Zielone szaleństwo

Ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla ponownie biją rekordy, a to z kolei winduje w górę rachunki za prąd.

Polacy z niepokojem patrzą w przyszłość nie tylko ze względu na dostępność węgla, ale też rosnące ceny energii elektrycznej. Rachunki podbija cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Najnowsze dane nie pozwalają spać spokojnie. Pekao S.A. zwraca uwagę, że cena przekroczyła 100 euro za tonę.

„Czyli wracamy do maksimum ceny uprawnień do emisji CO2 z lutego 2022 roku” –  czytamy na Twitterze Pekao S.A.

Polski rząd podtrzymuje swoje stanowisko, że chce zawieszenia Europejskiego Systemu Handlu Emisjami. Odejście od tego mechanizmu pozwoliłoby obniżyć ceny energii elektrycznej.

– Jeżeli w Unii jest jeszcze jakaś odrobina rozsądku, to tej jesieni musi się odbyć poważna debata dotycząca polityki klimatycznej. Ona przynajmniej na czas tego kompletnego rozchwiania, musi zostać po prostu zastopowana – wyjaśnia dr Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.

Polska zwraca też uwagę, że w systemie ETS ogromną rolę odgrywają spekulacje. Stąd żądanie wykluczenia z tego rynku instytucji finansowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl