fot. pixabay.com

Uczestnicy warsztatów „Życie to… coś więcej!” odkrywają świat dronów

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają letnie warsztaty z cyklu Nowe widnokręgi. Przyświeca im hasło ,,Życie to… coś więcej!”. W weekend główną atrakcją są drony różnego zastosowania.

Uczniowie szkół średnich przyjeżdżają do AKSiM, by poznawać tajniki mediów, a część z nich także, by rozwijać talenty muzyczne.

W tym roku warsztaty zostały wydłużone. W piątek ich uczestnicy wzięli udział w zajęciach terenowych na poligonie oraz wysłuchali wykładu żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej. [czytaj więcej]

Z kolei na dziś i jutro zaplanowano spotkania ze ekspertami z dziedziny lotnictwa bezzałogowego. O szczegółach mówił o. Dawid Wilczyński CSsR, kierownik warsztatów.

– Kolejną nowością tegorocznej edycji są drony – bezzałogowe statki powietrzne, z którymi także nasi młodzi przyjaciele będą mogli się zapoznać, sami również posterować i zobaczyć, w jak wielu rzeczywistościach są one wykorzystywane. To nie tylko zabawa, to nie tylko przyjemność, ale to  również pomoc, to szerokie perspektywy, które stoją przed tą właśnie rzeczywistością – wskazał redemptorysta.

Letnie warsztaty dla młodzieży w AKSiM zakończą się w niedzielę. Spotkania odbywają się cyklicznie.

Inicjatywa jest możliwa m.in. dzięki środkom z 1 % podatku dochodowego przekazanego na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość” .

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl