fot. pixabay.com

Kolumbia: czterech wojskowych zginęło w katastrofie śmigłowca

Czterech żołnierzy zginęło w katastrofie śmigłowca, który w niedzielę rozbił się w północno-zachodniej Kolumbii – poinformował prezydent Kolumbii, Gustavo Petro, na Twitterze.

„Z przykrością informuję, że nikt nie przeżył katastrofy lotniczej, która miała miejsce (…) w departamencie Choco” – napisał prezydent, który złożył też kondolencje rodzinom ofiar.

Filmy zamieszczone w sieciach społecznościowych pokazują, jak śmigłowiec wiruje w powietrzu, a następnie rozbija się w dżungli.

Pułkownik Hector Candelario powiedział dziennikarzom, że śmigłowiec leciał z zaopatrzeniem dla oddziałów znajdujących się w okolicy, gdzie działają nielegalne grupy zbrojne.

Według świadków dwóch żołnierzy wyskoczyło z maszyny, zanim ta spadła na ziemię. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku, prawdopodobnie defekt techniczny.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl