Brazylia: 14 śmiertelnych ofiar lawiny ziemnej pod Rio de Janeiro

Co najmniej 14 osób zginęło w Niteroi, mieście satelickim dawnej stolicy Brazylii – Rio de Janeiro, w lawinach ziemnych. W niedzielę na faweli Dobrej Nadziei, osiedlu najbiedniejszej ludności Niteroi, znaleziono ciała czterech kobiet, które utonęły w błocie.

Lawina zeszła na zbudowane na zboczu wzgórza prowizoryczne domy po kilku dniach ulewnych deszczów. Jedenastu ich mieszkańcow strażacy i ochotnicy biorący udział w akcji – łącznie dwieście osób – zdołali uratować.

Do jednej z najtragiczniejszych katastrof tego rodzaju doszło w 2010 roku, kiedy pod lawinami błotnymi zginęło w Brazylii 250 osób.

Na fawelach, osiedlach improwizowanych głównie z odpadów budowlanych na zboczach wzgórz otaczających m.in. Rio de Janiero, mieszka 12 mln spośród 200 milionów Brazylijczyków. Powstają one na ogół w pobliżu dzielnic, w których mieszkańcy faweli mogą najłatwiej znaleźć źródła zarobkowania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl