fot. pixabay.com

Brazylia: 22 ofiary śmiertelne powodzi; ewakuowano prawie 23 tys. osób

Padające od soboty w Brazylii intensywne deszcze doprowadziły do śmierci 22 osób oraz zmusiły służby do ewakuacji blisko 23 tys. mieszkańców ośmiu stanów, głównie na wschodzie i południu kraju.

Najwięcej – siedem – osób zginęło wskutek kataklizmu w stanach Santa Catarina, a także w Rio de Janeiro i Sao Paulo, odpowiednio cztery i trzy – poinformowały władze obrony cywilnej kraju.

W środę rano potwierdzono w mieście Osasco, w stanie Sao Paulo, śmierć dwóch mężczyzn, których dom zawalił się w efekcie uszkodzenia jednej ze ścian przez intensywne opady deszczu i silny wiatr. Przed południem ratownicy wydobyli spod gruzów ciała obu ofiar.

W Sao Paulo oraz w pobliskich gminach doszło do zalania wielu ulic wodą. Część arterii jest nieprzejezdnych z powodu zalegania na jezdni lawin błotnych.

Jak ustalił w środę dziennik „Folha de Sao Paulo” trzecią ofiarą powodzi w tym stanie jest 12-letni chłopiec porwany przez wodę spływająca jedną z podtopionych ulic.

Z szacunków obrony cywilnej Brazylii wynika, że do środy rano najwięcej ewakuowanych z powodu ulewnych deszczów jest w stanie Bahia, na północnym wschodzie kraju. Domy musiało tam tymczasowo opuścić prawie 14 tys. osób.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl