Do końca marca można skorzystać z Bonu Turystycznego

Bon Turystyczny ważny jest jeszcze tylko do końca marca. Można nim opłacić na przykład hotel, obóz, wizytę w muzeum czy inne atrakcje turystyczne.

Bon Turystyczny wprowadzono jako formę wsparcia dla polskich rodzin i branży turystycznej z powodu trudnej sytuacji gospodarczej spowodowanej pandemią. Rząd chciał w ten sposób wesprzeć branżę turystyczną po pandemii.

– 6,5 mln polskich dzieci mogło skorzystać z Bonu Turystycznego – mówiła Klaudia Strzelecka, radna Poznania.

Tym samym zdecydowana większość Polaków już wykorzystała Bon Turystyczny. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają niewiele czasu.

– Jeszcze tylko do 31 marca, dzyli do końca tego kwartału można skorzystać z Bonu Turystycznego – przypomniała rzecznik wielkopolskiego oddziału ZUS, Marlena Nowicka.

W ramach Bonu Turystycznego na każde dziecko przysługuje 500 złotych do wykorzystania na usługi turystyczne świadczone w kraju. W przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością wysokość Bonu Turystycznego wynosi 1000 złotych. Aby aktywować Bon Turystyczny, trzeba wejść na Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS.

– Po aktywacji Bonu na PUE ZUS na adres email przychodzi kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się Bonem za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną na terenie Polski – tłumaczyła rzecznik łódzkiego oddziału ZUS, Monika Kiełczyńska.

Bon można zrealizować tylko w Polsce i tylko w tych miejscach, które biorą udział w rządowym projekcie.

Klaudia Strzelecka, która jest matką dwójki dzieci, z Bonu Turystycznego skorzystała zaraz po jego wprowadzeniu.

– Wyjechaliśmy w piękne polskie góry, w Bieszczady. Był to bardzo miły czas, a wsparcie 500 złotych na dziecko było sporym dodatkiem do wyjazdu – dodała.

Bon okazał się sukcesem. Wiele miast przygotowało dla odwiedzających gotowe pakiety turystyczne, które można było zakupić przy pomocy Bonu.

– Generalnie uważam to za coś pozytywnego. Sporo ludzi zresztą z tego korzystało. Tu statystyki są dosyć wyraźne – powiedział socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Jerzy Żurko.

Przez ponad dwa lata przy użyciu Bonu zapłacono za usługi o wartości 3 mld złotych. Ważność Bonu Turystycznego upływa 31 marca. Jest to data końcowa opłacenia rezerwacji, a nie wykorzystania bonu, tak więc Bonem możemy zapłacić za wakacje letnie bądź też dokonać pierwszej wpłaty przy rezerwacji do końca marca, a na wakacje możemy pojechać w lipcu, sierpniu czy nawet zimą. Ważne jest jedynie to, żeby Bon aktywować do 31 marca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl