fot. pixabay.com

Wzrasta zainteresowanie Polskim Bonem Turystycznym na okres wakacji

Coraz bliżej wakacje, rośnie też zainteresowanie Polskim Bonem Turystycznym, czyli świadczeniem w wysokości 500 zł na dziecko. Program jest formą wsparcia dla rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa.

Jak poinformowała prezes ZUS-u, prof. Gertruda Uścińska, Zakład wydał już bony na kwotę blisko 1,5 mld zł.

– Mamy 4,2 mln uprawnionych do bonu na 6,8 mln dzieci, w tym z profilem mamy już tych opiekunów, rodziców 2,6 mln, a więc to jest bardzo dobry rezultat. Do tej pory 1,7 mln Polaków aktywowało bony na łączną kwotę 1,5 mld. Dokonaliśmy także ponad 670 tys. płatności bonami na łączną kwotę 440 mln złotych. Trzeba również dodać, że to jest ogromne wsparcie dla polskich przedsiębiorców. Do programu dołączyło prawie 23 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego – podkreśliła prezes ZUS.   

Prof. Gertruda Uścińska przypomniała, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje specjalną całodobową infolinię, na której może zdobyć niezbędne informacje dotyczące programu Polski Bon Turystyczny.

Świadczenie to można wykorzystać m.in. na usługi hotelarskie i różne imprezy turystyczne. Jest ważne do 31 marca przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl